Lpk Logo Lt

R. Dargis Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forume: Lietuva Ukrainos verslui gali būti vartais į ES rinką

2018 12 07

Kijeve, Ukrainoje, penktadienį vyksta ketvirtasis Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas. Šiemet Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) bei partnerių Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuojamas forumas sutraukė rekordinį verslo atstovų iš Ukrainos skaičių – daugiau nei 500. Lietuvos bei Ukrainos verslo, politikos ir visuomenės lyderiai susirinko aptarti atsinaujinančios energetikos ir energetinio efektyvumo, transporto bei logistikos, informacinių technologijų ir pramonės skaitmeninimo temas.

Atidarydamas forumą, kurio tikslas dar labiau sustiprinti Lietuvos ir Ukrainos verslo bei ekonomikos ryšius, jo šeimininkas, USPP prezidentas Anatolijus Kinakhas, pasidžiaugė dvišaliu bendradarbiavimu ir patikino, kad prieš akis partnerėms – dar didesni planai.

„Lietuva yra labai svarbi ir patikima Ukrainos partnerė. Drauge įgyvendiname platų reikšmingų projektų spektrą: naujas vandens valymo sistemas Ukrainoje (Chersone ir Odesoje), energijos taupymo technologinius sprendimus ir kt. Kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija mes padedame Ukrainos įmonėms laimėti savo vietą ES rinkoje, organizuojame dvišales prekybos misijas ir verslo forumus. Abiejų organizacijų verslo tarybų bendradarbiavimas pasirodė esąs labai veiksmingas: prekybos apyvarta tarp Ukrainos ir Lietuvos 2017 metais viršijo 1 mlrd. JAV dolerių. Mes džiaugiamės tokia partneryste ir esame nusiteikę nuveikti dar daugiau“, – teigė A. Kinakhas.

Kitas kasmetinio aukšto lygio renginio, paeiliui rengiamo Vilniuje ir Kijeve, iniciatorius – LPK prezidentas Robertas Dargis – atkreipė dėmesį į abiem valstybėms geopolitinių veiksnių keliamus iššūkius. Jis išreiškė viltį, kad Ukrainai pavyks atremti kylančius sunkumus, o Ukrainos verslas taps partneriu savo valdžiai ir dirbs kartu, siekiant kuo greitesnių ir efektyvesnių struktūrinių reformų.

„Pokyčiai Ukrainai yra reikalingi, nes stabili ir patikima verslo aplinka, skaidri valstybės institucijų veikla – tai faktoriai, kurie yra svarbūs užsienio investicijų atėjimui. Lietuvos verslas taip pat nori Ukrainą matyti kaip patikimą ir stabilų partnerį bei saugias savo investicijas šioje valstybėje“, – sakė R. Dargis.

Pasak LPK prezidento, Lietuvos įmonės, žengiančios sparčiu modernizavimo keliu ir aktyviai dirbančios ties platformos Pramonė 4.0 įveiklinimu, gali būti puikiomis partnerėmis Ukrainai. R. Dargis akcentavo, kad pagrindinis variklis valstybės augimui yra žmogiškasis kapitalas ir žinios.

„Lietuva ir Ukraina yra stiprios talentų „donorės“ kitoms šalims. Šiandien Lietuvoje jau bandome keisti šia situaciją ir, nors ir ne taip sparčiai kaip norėtųsi, atveriame duris užsienio studentams ir mokslininkams. Todėl bendradarbiavimas tarp universitetų, bei Ukrainos mokslininkų dalyvavimas Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamose programose yra dar viena bendradarbiavimo sritis, kuri būtų naudinga ir perspektyvi abiem valstybėm“, – teigė LPK prezidentas.

LPK prezidentas pabrėžė, kad Lietuva Ukrainos verslui gali tapti tramplinu arba vartais į ES rinką. Investicinės sąlygos Lietuvoje kasmet gerėja. Informacinių technologijų parkai, Laisvos ekonominės zonos atveria Ukrainos verslui tikrai dideles galimybes, juolab, kad šių investicijų atėjimui visada bus skiriamas ir deramas mūsų valstybinių institucijų dėmesys.

Ukrainos Ekonominės plėtros ir prekybos ministras Stepanas Kubiv paantrino, kad žmonės ir pramonės skaitmeninimas yra svarbiausi abiejų šalių bendradarbiavimo akcentai, kurie turi potencialo ir toliau stiprinti abiejų šalių ekonomikas.

„Bod Group“, „Modus Group“, „Pontem“, „BT Invest“ – tai gerieji bendradarbiavimo ir investicijų Ukrainoje pavyzdžiai. Ukraina vertina investuotojus ir kuria verslui palankias investavimo sąlygas. Kuriamos skaitmenizuotos platformos verslo ombudsmenams ir pan. Ukrainos vystymosi niekas nesustabdys!“, – tvirtino S. Kubiv.

Renginyje kartu su Lietuvos verslo misijos delegacijos nariais dalyvauja Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Jis atidarymo kalboje sakė, kad Ukraina patenka į dešimtuką šalių, kuriose Lietuvos bendrovės investavo daugiausia.

„Lietuvos verslas aktyviai domisi Ukrainos rinkos galimybėmis mašinų ir medienos pramonės, informacinių technologijų bei atsinaujinančių išteklių energetikos srityse. Išplėsti prekybos ir vykdomų bendrų projektų apimtį tikisi ir Ukrainoje veikiančios Lietuvos maisto ir statybos sektoriaus bendrovės. Tačiau bendrovės susiduria su neproporcingomis biurokratinėmis kliūtimis, kurios nenaudingos nei lietuviškam verslui, nei Ukrainos gerovei. Susitikime su Ukrainos ekonomikos ministru aptarsime pačias aktualiausias mūsų verslo problemas ir būdus, kaip jas spręsti“, – teigė V. Sinkevičius.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Kijeve susitiks su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, kur, planuojama, aptars Lietuvoje dirbančių ukrainiečių darbo teisių apsaugą ir pasirašys dvišalį susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje. Susitarimas padėtų efektyviau kovoti su nelegaliu darbu, išnaudojimu ir užtikrinti Lietuvoje dirbančių Ukrainos piliečių socialines garantijas. LPK atstovai forume atkreipė dėmesį, kad darbuotojai iš Ukrainos yra labai laukiami mūsų įmonėse, socialiai atsakingos įmonės ir jų sąmoningi vadovai jau seniai suvokė, kad ir atviros ekonomikos šalys turi užtikrinti socialinę apsaugą.

Forume taip pat dalyvauja Ukrainos infrastruktūros bei Ukrainos ekonominio vystymosi ministerijų atstovai, Ukrainos ir Lietuvos valstybinių geležinkelių ir uostų vadovai, LPK Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos ir USPP Ukrainos-Lietuvos verslo tarybos pirmininkai Sigitas Leonavičiaus ir Serge Prokhorov.

Pristatymai:

„Lietuvos geležinkeliai” pristatymas „Strategic Partnership – Opportunities and Potential” STRATEGIC PARTNERSHIP – OPPORTUNITIES AND POTENTIAL”  (anglų k.)

„Klaipėdos uostas” pristatymas (anglų k.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

50 tūkst. iniciatyvą „4 procentai“ palaikančių gyventojų ...

2024 04 29
4 Proc. Gynybai
Archyvas, investicijos, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Ukraina, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2818],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, investicijos, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Ukraina, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: