Lpk Logo Lt

BusinessEurope pritaria Europos Komisijos siūlymui dėl PVM reformos “PVM reforma gali sumažinti kompleksiškumą, fragmentiškumą, mokesčių vengimą ir sukčiavimą”

2017 10 18

Po ryškiai nuskambėjusių teismo procesų su vienomis didžiausių pasaulio technologijų įmonių gigančių kaip Apple ar Amazon dėl mokesčių vengimo, Europos Komsija pristatė savo planus didžiausiai Europos Sąjungos pridėtinės vertės mokesčio reformai per ketvirtį amžiaus. ES pramonininkus vienijanti organizacija BusinessEurope vertina, kad naujieji pakeitimai turėtų modernizuoti ir pagerinti mokesčių mokėjimo taisykles verslo subjektams ir valdžiai, sumažinti sukčiavimo riziką bei pasivyti ir užglaistyti dėl virtualios prekybos spartaus vystymosi susidariusias mokesčių spragas.

Pirmiausia, Europos Komisija siūlo apmokestinti visus prekybos sandorius, kurie vyksta tarp skirtingose šalyse esančių subjektų, pritaikant tokį PVM tarifą, kuris yra perkančioje šalyje. Tokia priemone būtų siekiama sumažinti sukčiavimo pasisavinant mokesčius mastą. Vienas populiariausių sukčiavimo būdų būtų fiktyvių įmonių kūrimas, kurios perka tam tikras prekes iš kitoje ES šalyje esančių įmonių, jas toliau parduoda šalyje, kurioje yra įregistruota jos veikla kitai įmonei su PVM tarifu, mokesčius vėliau pasisavina ir pašalina savo buvusios įmonės nelegalią veiklą, nepaliekant ryškesnių veiklos pėdsakų. Tokia ir panaši sukčiavimo veikla kasmet pridaro daugiau nei 50 miljardų eurų žalą visai ES. Tai reiškia, jog nepažangi PVM sistema kasmet kainuoja apie 100 eurų kiekvienam ES piliečiui.

Siūloma sistema taip pat leistų užtikrinti naujųjų technologijų, virtualios rinkos platesnį ir sąžiningesnį įsitraukimą mokesčių sistemos prasme. Dauguma globalių technologijų įmonių gigančių kaip Amazon ar Apple iki šiol mokėjo mažesnius mokesčius, įsteigiant savo kompanijų būstines šalyse, kuriose mokesčiai yra žemesni negu kitose ES valstybėse. Kadangi jų teikiamų produktų intelektinė nuosavybė yra įregistruota mažus mokesčius turinčiose jurisdikcijose, tai sukūrė prielaidą toms įmonėms deklaruoti, jog pajamos yra generuojamos tik toje valstybėje, kurioje ji yra įregistruota, nors savo paslaugas teikė ir pardavinėjo kitose ES šalyse.

Kita svarbi ir daugiau patogumo bei paprastumo į tarptautine prekyba ES šalyse užsiimančių įmonių veiklą turinti įnešti naujovė – „vienas langelis“ (one stop shop). Prekybininkai galės pateikti savo mokesčių deklaracijas sukurtoje mokesčių internetinėje platformoje savo gimtąją kalba pagal tos šalies nustatytas taisykles. Tokiu būdu ES narės mokės PVM mokesčius viena kitai tiesiogai, kas leis verslo subjektams sutaupyti laiko bei darbo jėgos resursų.

BusinessEurope generalinis direktorius Markus J. Beyrer komentuoja: “Sveikiname Komisijos siūlymą modernizuoti fragmentišką ir kompleksišką PVM sistemą. Supaprastintas mokesčio režimas gerins prekybą ES viduje, ribos galimybes sukčiauti ir vengti mokesčių mokėjimo. Tačiau mes dar analizuosime, kokią įtaką tai darytų smulkiam ir vidutiniam verslui visoje Europoje”.

Susiklosčiusi situacija rodo, jog ES institucijos, nors ir pavėluotai, su jau padaryta milžiniška žala piliečiams, pagaliau pradeda ieškoti išeičių, kaip sumažinti atsilikimą nuo vis sparčiau besikeičiančios ir pagreitį įgaunančios virtualios rinkos. Visgi svarbu paminėti, kad šios naujai siūlomos mokesčių sistemos taisyklės privalės būti patvirtintos Europos Parlamente bei Europos Sąjungos Taryboje, kas gali šį perėjimo procesą prailginti bei apsunkinti.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3242],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: