Lpk Logo Lt

„BusinessEurope” atmintinė verslui: kaip sušvelninti „Brexit” poveikį įmonėms

2018 06 19

Europinė pirmaujančias pramonės ir darbdavių organizacijas vienijanti verslo organizacija „BusinessEurope”, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), išplatino „Brexit” poveikio muitinėms atmintinę. Joje išdėstytos įvairios su muitinėmis susijusios problemos, įvardytos pasekmės ir sprendimai, kuriuos įmonės turėtų įgyvendinti, norėdamos sušvelninti „Brexit” poveikį savo veiklai.

„BusinessEurope” pristatoma analizė apima daugybę klausimų, susijusiųsu importo ir eksporto procedūromis, tranzito ir reguliavimo klausimais.

Kaip pažymima dokumente, ES ir JK derybos dėl sutarties nutraukimo yra svarbus etapas. Liko tik keturi mėnesiai užbaigti derybas dėl sutarties nutraukimo ir aiškiai nubrėžti, kokie bus mūsųsantykiai ateityje.

„Brexit” gali nulemti daugybę brangiai kainuojančių muitinės procedūrų, netarifinių kliūčių ir reguliavimo klausimų, priklausomai nuo būsimų ES ir JK santykių pobūdžio. Mūsų atlikta analizė rodo, kad kiekvienas nesutarimas dėl narystės ES sąlygų sukuria naujas ekonomines kliūtis. Tai papildomos muitų rinkliavos ir deklaracijos, sudėtingos prekių kilmės dokumentų taisyklės, fizinės ir skaitmeninės kliūtys pasienyje, taisyklių ir teisinio reguliavimo skirtumai, abipusio pripažinimo trūkumas ir atitikties sertifikavimo įvedimas”, – pastebi „BusinessEurope” generalinis direktorius Markus J. Beyrer.

Atmintinėje atkreipiamas dėmesys įdaugybę su muitine susijusių problemų bei pateikiama „BusinessEurope” nuomonė dėl geriausio problemų sprendimo būdo. Abiejų pusių derybininkai, pasak M. J. Beyrer, raginami atsižvelgti įpateiktus pasiūlymus bei priimti sprendimus, kurie labai reikalingi verslui.

Dokumente pažymima, kad tiek ES, tiek ir JK turi judėti į priekį, užtikrindamos kiek įmanoma geresnius sprendimus, siekdamos išlaikyti kuo glaudesnius įmonių ir piliečių santykius, tuo pačiu užtikrinant vieningos Europos rinkos vientisumą.

Pagrindiniai „BusinessEurope” įvardyti verslui rūpintys aspektai:

  • Verslui būtinas sklandus perėjimas prie naujų ekonominių santykių.
  • ES ir JK turėtų išlaikyti kuo artimesnius ekonominius santykius, kartu išsaugant bendrosios rinkos vientisumą.
  • Būsimasis ES ir JK santykių teisinis reguliavimas yra itin svarbus, siekiant išsaugoti vertės grandines ir išvengti netarifinių prekybos kliūčių.
  • Jei JK paliks bendrąją ES rinką ir Muitų sąjungą, įmonėms reikės supaprastintų muitinės procedūrų, lengvinančių prekybą.
  • Valdžios institucijos turėtų padėti įmonėms ruoštis „Brexit”, pagerinti ir pagreitinti pasiruošimą pokyčiams, kurie bus būtini.

BUSINESS EUROPE ATMINTINĖ (anglų k.)

Šiuo metu „BusinessEurope” priklauso 40 narių, pirmaujančių pramonės ir darbdavių organizacijų iš 34 šalių (ES valstybių narių, Europos ekonominės erdvės šalių ir Turkijos), kurios vienija daugiau kaip 20 milijonų įmonių visoje Europoje. Be nacionalinių konfederacijų „BusinessEurope” priklauso 69 korporacijos, tarp kurių – BASF, ENEL, Google, BMW, Philip Morris, Siemens, Thermo Fisher, Norsk Hydro. Organizacijos struktūroje yra apie 60 darbo grupių, kurių veiklą koordinuoja 7 komitetai. Darbo grupių veikloje dalyvauja specialistai iš nacionalinių federacijų, Europos sektorinių asociacijų ir įmonių. LPK yra aktyvi BUSINESSEUROPE narė nuo 1998 metų.

Susijusios naujienos

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707

Raginame eksportuotojus išsakyti poreikius dėl trūkstamų ...

2023 11 23
Adobestock 32789054 Scaled E1700734019261
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2945],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: