Artėjant EVT verslo bendruomenė atkreipia dėmesį į Europos pramonės problemas
Europos Sąjungos Vadovų Tarybos išvakarėse Europos pramonės ir verslo organizacija „BusinessEurope“ raštu kreipėsi į į Europos Tarybos pirmininką Charles Michel, siekdama atkreipti dėmesį į šiandienines Europos pramonės problemas. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius pagrindinius europinės verslo bendruomenės kreipimosi akcentus pristatė Prezidentui Gitanui Nausėdai.
Europos Vadovų Taryba aptars labai svarbias temas – COVID 19, žaliąjį kursą, ES ir JK santykius ir kt. Labai svarbu, kad Europos Vadovų Taryba priimtų būtinus sprendimus, kurie paspartintų vakcinaciją ir žaliojo skaitmeninio sertifikato sukūrimą. Pasak LPK prezidento V. Janulevičiaus, labai svarbu apibrėžti aiškias gaires, užtikrinančias, kad žaliasis kursas taptų tikru ekonomikos augimo varikliu, o taip pat paskatintų priemonių, padėsiančioms pramonės šakoms tapti neutraliomis klimato atžvilgiu iki 2050 m. ir išsaugotų nemokamų apyvartinių taršos leidimų (ATL) sistemos taikymą pramonės šakoms, kurios yra imliausios energijai ir rizikingiausioms CO2 nutekėjimui, atsiradimą.
Kalbant apie klimato politiką, raginame ES valstybes-nares žaliąją transformaciją paversti ekonomikos augimo varomąja jėga. Tam kad žalioji transformacija taptų tikru ekonomikos augimo varikliu, pramonei reikia bendros anglies dioksido kainos bent jau G20 formate, investicijų į technologijas investicijos ir paskatų inovacijoms – pabrėžiama laiške. „BusinessEurope“ ypatingą dėmesį ragina skirti ES vandenilio strategijos įgyvendinimui.
Laiške raginama suformuoti gaires, padėsiančias spręsti problemas, susijusias su ES ir JK susitarimo įgyvendinimu bei Rusija. JK yra trečia pagal dydį ES prekybos partnerė, todėl šis susitarimas yra vienas svarbiausių prekybos susitarimų. Įsigaliojęs susitarimas pašalina pagrindinį netikrumo elementą, tuo tarpu įmonės vis dar susiduria su iššūkiais, prisitaikant prie naujos prekybos realybės ir kovojant su COVID-19 iššūkiais. Verslas neveikia vakuume – įmonės suvokia jų laukiančius iššūkius ir esamą įtampą ES ir Rusijos santykiuose, todėl šiomis aplinkybėmis Europos verslas remia Europos Sąjungos proporcingus ir tikslingus sprendimus.