Lpk Logo Lt

Aplinkos ministerijos pozicija dėl „Metrail“ ginčo artina juodžiausią pasekmių scenarijų

2019 01 10

Šių metų pradžioje Aplinkos ministerijai pateikus oficialią poziciją apie tai, kodėl garsiajame ginče dėl „Metrail“ ji nemato galimybių sudaryti taikos sutarties anksčiau su Aplinkos ministerija aptartomis sąlygomis, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) atkreipia dėmesį į gautame ministerijos rašte klaidinančius teiginius ir pabrėžia būtinybę visiems dėti maksimalias pastangas grėsmingai situacijai išspręsti.

LPK vertinimu, kol kas susidariusi situacija ir ministerijos veiksmai jos atžvilgiu akivaizdžiai liudija, kad ministerija nežengia susitarimo su verslu link.

Panašu, kad Aplinkos ministerija, prisidengdama įvairių institucijų fragmentiniais vertinimais ir remdamasi jų prielaidomis apie galimą (bet ne esamą) taikos sutarties nuostatų neatitiktį teisės aktų nuostatoms, bet kokia kaina vengia pasirašyti Taikos sutartį.

Verslo bendruomenę gąsdina tai, kad atliekų tvarkymo politiką formuojanti institucija, daugiau kaip metus eikvoja ne tik savo, bet ir daugelio kitų valstybės institucijų resursus, bandydama pagrįsti nekaltų baudimą mokesčiais. Labiausiai neramina faktas, jog aplinkosaugos institucijos ne tik neatranda ryžto iš esmės spręsti susiklosčiusią situaciją, bet ir nesiima daryti jokių rimtų sisteminių pokyčių, kad tokie atvejai nepasikartotų ateityje.

Konkretūs Taikos projekto siūlymai, ieškant galimų situacijos sprendimo būdų, buvo teikiami atsižvelgiant į ministerijos atstovų išsakytus pageidavimus, tačiau viena pusė derėdamasi pati su savimi nieko nepasieks. Išsamūs argumentai, kodėl Taikos sutartis pagal abipusiai aptartas sąlygas gali būti pasirašoma, yra pateikti ir jų tikrai pakanka, kad sutartis būtų pasirašyta ir atiduota teismui įvertinti jos atitiktį teisės aktams.

Kai kurie teiginiai gautame ministerijos rašte skleidžia netiesą ir yra klaidinantys. Gamintojų atstovai yra pasirengę atsiliepti į kvietimą susitikti ir aptarti ministerijos rašte išdėstytus teiginius ir nuomonę. Gamintojų atstovai taip pat išreiškė pageidavimą susitikime matyti ir visų, nuomonę dėl Taikos sutarties projekto pareiškusių, institucijų atstovus, kad kartu diskutuojant būtų tiesiogiai atsakyta į kylančius klausimus.

Gal ministerijai šiai dienai nesprendžiama situacija kol kas ir nesukelia didesnių pasekmių, tačiau tampa nepakeliama našta verslui, trukdo tinkamai įgyvendinti aplinkosauginius tikslus ir užtikrinti sistemos tęstinumą bei kenkia valstybės ir jos žmonių interesams.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Aplinkosauga, Archyvas, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2798],"category_name":"Naujienos","tag":"Aplinkosauga, Archyvas, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: