Lpk Logo Lt

VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2023

Konferencija
2023 11 09 09:00 |

2023 m. lapkričio 9 d. Vilniuje vyks kasmetinė arbitražo konferencija – VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2023.

Renginio tema: „Arbitražo iššūkiai ir praktika. VKAT 20 metų patirtis”

Data :  2023 m. lapkričio 9 d.
Trukmė : 9.00 – 17.00 val.
Konferencijos vieta: Novotel Vilnius Centre, Gedimino pr. 16, Vilnius

PROGRAMOJE:
VKAT 20 metų patirtis. Pranešėja Vitalija Baranovienė, VKAT pirmininkė

I dalis. Arbitražinių išlygų anatomija. Moderatorė  – Vilija Vaitkutė Pavan

  • Arbitražinių išlygų daugiašalėse sutartyse anatomija bei „ligų“ prevencija ir gydymas (arbitražinių išlygų rengimo specifika daugiašalėse sutartyse, trečiųjų asmenų dalyvavimas, arbitražo bylų sujungimas).
  • Patologinės arbitražinės išlygos.
  • Sutikimas spręsti tarptautinius investicinius ginčus arbitraže.

II dalis. Įrodymai ir įrodinėjimas. Moderatorius  – Gintautas Bartkus

Šioje dalyje pranešėjai diskutuos ne tik apie įvairius įrodinėjimo problematikos klausimus, tokius kaip liudytojų ar ekspertų apklausa, įrodymo leistinumas, įrodymų išreikalavimas ir kt., bet ir dalinsis įžvalgomis apie arbitražo teismų dažniausiai daromas klaidas įrodinėjimo proceso metu ir šių klaidų prevenciją.

III dalis. Arbitražo sprendimų vykdymo praktiniai aspektai.  Moderatorė  – Renata Beržanskienė

  • Diskutuosime apie užsienio arbitražo teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo praktines problemas ir pateiksim susijusius pavyzdžius.
  • Kadangi arbitražo sprendimų negalima vykdyti tiesiogiai ir tam reikia atlikti papildomus formalumus, aptarsime, kokias praktines problemas tai sukelia ir ar dažnai sabotuojamas vykdomojo rašto išdavimas?
  • Kadangi CPK ir KAĮ nesureglamentuotas nacionalinių arbitražo teismų sprendimų vykdymo atidėjimo ir išdėstymo institutas, dėl šios priežasties Lietuvos teismai atsisako nagrinėti arbitražo proceso šalių prašymus dėl nacionalinių arbitražo teismų sprendimų vykdymo atidėjimo ir (ar) išdėstymo, kai analogišku atveju CPK nuostatos leidžia Lietuvos teismams pagal arbitražo proceso šalių prašymus atidėti užsienio arbitražo teismų sprendimų vykdymą ir/ar jį išdėstyti, taigi bus diskutuojama, ar ir kaip tai galima išspręsti.

IV dalis. Praktinės įžvalgos.  Moderatorius  – Paulius Docka

Šioje konferencijos dalyje interaktyvios diskusijos forma su patyrusiais arbitražo specialistais aptarsime arbitražo praktikoje dažnai sutinkamus klausimus. Diskusijos dalyviai koncentruosis į praktinius klausimus, pradedant nuo patarimų rengiant bylos medžiagą, pasirenkant arbitro kandidatūrą ir baigiant sudėtingesniais klausimais, kaip bylų jungimas ar trečiųjų asmenų ieškiniai.
Diskusijos dalyviai aptars klausimus tiek iš šalies atstovo perspektyvos, tiek pasidalins arbitro perspektyva.

 

Daugiau informacijos ir registracija čia.

Įrašykite paieškos frazę: