Lpk Logo Lt

Verslo žinia ES pirmininkausiančiai Ispanijai: mums reikia konkurencingų įmonių, kad pasiektume ekonominę ir socialinę pažangą

2023 06 05

Birželio 1–2 dienomis, Ispanijos verslo organizacijų konfederacijos (Spanish Confederation of Business Organizations – CEOE) kvietimu, 40-ties BusinessEurope organizacijų-narių vadovai susitiko Madride vykusiame BusinessEurope prezidentų tarybos forume. Forume Lietuvai atstovavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius, generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius ir LPK atstovė BusinessEurope Rasa Uždavinytė.

BusinessEurope prezidentų tarybos forume vykusias diskusijas apibendrino priimta deklaracija, kuri nubrėžė šiuos svarbiausius iššūkius visoms Europos gamybos įmonėms:

  • reguliacinio atokvėpio suteikimas visoms Europos bendrovėms;
  • kliūčių ES bendrojoje rinkoje šalinimas ir bendrosios rinkos gilinimas;
  • užtikrinti energijos tiekimo konkurencingomis kainomis;
  • spręsti gebėjimų trūkumo problemas; palengvinti inovacijas ir įgyvendinti reformas, kad būtų kuo labiau spartinamas Europos gamybos įmonių našumas;
  • atverti daugiau rinkos galimybių Europos bendrovėms.

Forumo akcentai:

Forumo metu Europos verslo atstovai arėjančiam Ispanijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiui iškeltus prioritetus pristatė Ispanijos vyriausybės pirmininko pirmajai pavaduotojai, ekonomikos ir skaitmeninės transformacijos ministrei Nadia Calviño.

Forume kalbėjęs BusinessEurope prezidentas Fredrikas Perssonas perspėjo, kad vienas didžiausių iššūkių Europos Sąjungoje – stringančios investicijos ir, žinoma, energetiniai kaštai. „Vesdama derybas dėl ES politikos pirmininkaujanti Ispanija turėtų skatinti strateginį požiūrį į konkurencingumą, padėti sumažinti įmonėms tenkančią reguliavimo naštą, gilinti bendrosios rinkos integraciją ir užtikrinti energijos tiekimą konkurencingomis kainomis. Prekyba yra labai svarbi ir mums reikia įvairinti svarbiausių žaliavų tiekimo šaltinius ir eksporto rinkas“, – kalbėjo F. Perssonas.

CEOE prezidentas Antonio Garamendi savo kalboje išreiškė viltį, kad ES pirmininkausianti Ispanija remsis šių metų pradžioje pradėtu darbu ir pradės įgyvendinti ambicingą Europos konkurencingumo strategiją. „Mums reikia konkurencingų kompanijų, kurios sustiprintų Europos pozicijas pasaulyje, sugebėtų ginti savo vertybes, užtikrintų aukštą gyvenimo lygį ir užtikrintų ekologišką bei skaitmeninį perėjimą“, – sakė Ispanijos verslo organizacijų konfederacijos prezidentas.

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas akcentavo, kad socialinio progreso be ekonominio progreso tikėtis negalime, todėl dabar itin svarbu spręsti Europos konkurencingumo iššūkius: „Europos Komisija  imasi veiksmų užtikrinti tarptautinės prekybos partnerystes ir apsirūpinimą kritinėmis medžiagomis, išnaudoti esminį ES variklį – vidaus rinką, naikinant reguliacinius barjerus verslui, bei investuoti į įgūdžius. Dabar 40 proc. Europos darbdavių sako, kad negali ir neturi kuo užpildyti laisvų darbo vietų ir tai yra esminė konkurencingumo kliūtis, todėl yra reikalinga „įgūdžių revoliucija“. Kai kalbame apie įgūdžius, turime rasti drąsos spręsti nelegalios migracijos Europoje klausimą. Demografinė situacija yra dramatiška, tačiau tinkamai ją sureguliavus ir užtikrinus  veiksmingą sistemą, tai gali tapti darbo rinkos galimybe Europos pramonei integruoti darbo jėgą iš trečiųjų šalių. Vyksta pasaulinės varžybos dėl talentų ir jos negali vykti be mūsų, be Europos, jei norime išlikti konkurencingais, turime detoksikuoti nelegalios migracijos problemą ir ją spręsti Europos verslo naudai“, – pridūrė EK viceprezidentas.

Priėmė karalius Pilypas VI

Posėdžiavusią BusinessEurope prezidentų tarybą priėmęs Ispanijos karalius Pilypas VI susitikimo metu akcentavo, kad ypatingas dėmesys turi būti skiriamas gamybos, žaliavų ir energetinės priklausomybės nuo trečiųjų šalių mažinimui. Karaliaus kalboje Europos nuskambėjo ir raginimas Europos verslo lyderiams ieškoti naujų galimybių, naujų rinkų. Kaip pavyzdys buvo paminėta galimybė plėsti bendradarbiavimą su Pietų Amerikos šalimis ir siekis sudaryti laisvos prekybos sutartis su Meksika, Čile, etc.

Susipažinti su Madride pasirašyta BusinessEurope prezidentų tarybos deklaracija galite čia.

Susijusios naujienos

„BusinessEurope“ tyrimas: be skubių veiksmų Europos energ...

2024 07 05
Reboot Europe

LPK prezidentas pasveikino antrajai „BusinessEurope“ prez...

2024 07 01
Mef Fp

Europos verslas pristatė prioritetus pirmininkavimą ES Ta...

2024 06 28
Family Pic With Hungarian President Copres
Archyvas, BusinessEurope, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1427],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: