Lpk Logo Lt

Verslo taryba išreiškė vieningą poziciją dėl gynybos finansavimo

2024 01 29

Nuotrauka © Lietuvos kariuomenė

Prieš š. m. sausio 29 d. Lietuvos Ministrės Pirmininkės inicijuotą susitikimą dėl krašto apsaugos finansavimo, Lietuvos Verslo tarybos nariai išreiškė vieningą poziciją žemiau nurodytais klausimais:

– Verslas, atsakinga visuomenės dalis, vienareikšmiai pasisako už valstybės išlaidų gynybai didinimą kuo greičiau, priėmus sprendimus dėl planuojamo gynybos biudžeto ir jo išlaidų plano.

– Verslas yra pasiruošęs prie valstybės gynybos stiprinimo prisidėti ne tik finansinėmis, bet ir nefinansinėmis priemonėmis – savo žiniomis, infrastruktūra, bendradarbiavimu įgyvendinant projektus ir viskuo, ko prireiks gynybą organizuojantiems ir koordinuojantiems institutams.

– Įsipareigodamas Lietuvos verslas iš Vyriausybės tikisi aiškios vizijos, strategijos, tikslų ir terminų, kur, kam, kiek ir per kokį laikotarpį planuojama panaudoti sutelktus resursus. Pramonės įmonėms trūksta informacijos koordinavimo apie dvigubos paskirties produktus ir kitas galimybes prisidėti.

– Krašto saugumu ir gynyba yra suinteresuoti visi – piliečiai, valstybės ir savivaldybės įmonės, privataus kapitalo pramonės ir prekybos įmonės, individualiai dirbantys asmenys. Todėl indėlis prie gynybos finansavimo turi būti visuotinis, aiškus, skaidrus, o jo surinkimas paprastai administruojamas.

– Rašte ir viešoje erdvėje Vyriausybė nesvarsto papildomo skolinimosi kaip galimo krašto apsaugos finansavimo šaltinio. Verslo tarybos nariai mano, kad vengti skolinimosi šalies gynybos reikmėms didėjančios karinės grėsmės akivaizdoje yra neišmintinga.

Verslas tikisi politikų, diplomatų, karybos ekspertų bei atsakingų institucijų atsakomybės, susitelkimo ir lyderystės, taip pat sisteminio, o ne epizodinio visuomenės grupių atstovų įtraukimo bei nuoseklaus komunikavimo.

 

Verslo tarybos pasiūlė šias šalies ekonomikai ir visuomenei optimaliausias finansavimo alternatyvas:

– paramos gavėjams nepaskirstyti 1.2 procentai į gynybos fondą nuo gyventojų pajamų mokesčio;

– visuotinio minimalaus 15 procentų efektyviojo pelno mokesčio sumokėjimas į Lietuvos, o ne užsienio valstybių biudžetą;

– padidinti dividendai valstybės įmonėms; – Vyriausybės taupymo lakštai gynybai, prie kurio kviečiami prisidėti Lietuvos gyventojai, su tikslu įtraukti piliečius, laikančius pinigus banke (apie 20 mlrd.) prisidėti prie savo šalies gynybos.

– Siekti, kad ne mažiau 50 procentų gynybos biudžeto liktų Lietuvos ekonomikoje (būtų vystomas dialogas su verslu apie poreikius ir galimybes pasigaminti reikiamas priemones visų pirma Lietuvoje).

– nepritarti įvedamiems sektoriniams mokesčiams.

Pabrėžiame, kad prieš priimdama sprendimus dėl finansavimo šaltinių, Vyriausybė ir kitos institucijos turi tiksliai įvardinti poreikius ir planus, kaip išdėstyta aukščiau.

 

Lietuvos verslo taryba vienija organizacijas „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederaciją, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmus ir Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją.

Susijusios naujienos

50 tūkst. iniciatyvą „4 procentai“ palaikančių gyventojų ...

2024 04 29
4 Proc. Gynybai

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

2024 04 23
617839
gynyba, gynybos finansavimas, Verslo taryba"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4436],"category_name":"Naujienos","tag":"gynyba, gynybos finansavimas, Verslo taryba","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="6">

Įrašykite paieškos frazę: