Lpk Logo Lt

Verslas pristatė siūlymus politikams: valstybės augimą lems tik ilgalaikis vienos Seimo kadencijos trukme neapsiribojantis sutarimas dėl šalies raidos

2020 09 16

Trečiadienį, pasitinkant artėjančius Seimo rinkimus, didžiausia šalies verslo bendruomenę vienijanti organizacija – Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) – sukvietė rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų lyderius diskusijai apie ekonomines ir socialines valstybės raidos kryptis. Forume „Lietuva po 2020 m. – kokie iššūkiai laukia ir kaip tam ruošiamės?“ buvo pristatyti ir aptarti pagrindiniai LPK pasiūlymai politinėms partijoms, kuriais akcentuota būtinybė didinti valstybės ekonominį stabilumą bei konkurencingumą.

„Neturime pamiršti, kad mes esame nedidelė greitai auganti ekonomika. Mes iki šiol valstybėje neturime aiškios krypties, todėl tokią ekonomiką lengviau pertvarkyti. Tam tereikia politinės valios ir sutelktumo, o svarbiausia – užsibrėžtų tikslų tęstinumo, kad nekistų kiekvieną politinį ciklą. Turime valstybėje rasti sutarimą – kokią jos augimo kryptį matome bent jau 10-20 metų laikotarpiui. Manau, kad savo pasiūlymais mes apibrėžiame labai aiškią viziją“, – aptardamas svarbiausius verslo bendruomenės politikams įvardytus uždavinius sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pagrindiniai LPK įvardyti uždaviniai:

  • aukštos pridėtinės vertės prekes ir paslaugas kurianti pramonė;
  • valstybė turinti stiprų ir kompetentingą viešąjį sektorių, kurio darbuotojai nebijo atsakomybės ir geba priimti sprendimus;
  • valstybėje sprendimai daromi, įsivertinus valstybės ateities judėjimo kryptis ir atsižvelgiant į tai, kurie sektoriai, projektai ir investicijos, į kurias sritis, sukurs didžiausią pridėtinę vertę ateityje;
  • optimizuotas ir technologiškai atnaujintas švietimo, sveikatos, socialinių ir viešasis sektoriai;
  • pažangiausia švietimo ir aukštojo mokslo politikos programa, kuri turės tęstinumą bent 20 metų;
  • politikai, prisiimantys atsakomybę už savo rinkiminius pažadus ir savo sprendimus.

Po LPK pasiūlymų politinėms partijoms vykusioje diskusijoje su politinių partijų lyderiais sutarta – vienas iš kertinių tikslų šalies ekonomikos atstatymui pokriziniu laikotarpiu turėtų būti siekis išsaugoti ir sustiprinti įmonių tarptautinį konkurencingumą.

„Pokrizinėje aplinkoje užtikrinti valstybės ekonominį stabilumą bei konkurencingumą įmanoma tik visiems socialiniams partneriams veikiant kartu, siekiant valstybės pažangos ir įgyvendinant būtinas struktūrines reformas. Norime tikėti, kad pagaliau baigsis įstatymų priėmimo maratonas, kai didesnė dalis įstatymų priimama skubos tvarka, neišdiskutuojant jų su socialiniais partneriais, neįvertinant sprendimų poveikio ekonomikai  ir galimų pasekmių. Labai viliamės, kad rasis daugiau atsakomybės ir keisis požiūris į Lietuvos verslą bei į per rinkimus prisiimtus įsipareigojimus“,  –  sakė LPK prezidentas.

Diskusijoje „Ar konkurencinga ekonomika taps šalies politikos ašimi po parlamentinių rinkimų“, kurioje dalyvavo  Aušrinė Armonaitė (Laisvės partija), Viktorija Čmilytė-Nielsen (Liberalų sąjūdis), prof. Vigilijus Jukna (Darbo partija), Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partija), Lukas Savickas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Ingrida Šimonytė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai). Tai – pirmoji LPK diskusijų ciklo su į Seimą kandidatuojančiais atstovais dalis. Spalio 6 d. vyksiančiame LPK prezidiumo posėdyje vyks antroji Lietuvos ateities ekonomikos scenarijų aptarimui su politikais skirta diskusija. Darbotvarkė LPK renginių skiltyje bus skelbiama netrukus.

Diskusijos dalyviai, M. Ambrazo nuotr.

Swedbank vyriausiojo ekonomisto N. Mačiulio pristatymas,V. Janulevičiaus pristatymas ir LPK pasiūlymai politinėms partijoms.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Forumas, lpk, Nerijus Mačiulis, Pasiūlymai politinėms partijoms, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2298],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Forumas, lpk, Nerijus Ma\u010diulis, Pasi\u016blymai politin\u0117ms partijoms, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: