Lpk Logo Lt

URM ministras Linas Linkevičius: „Prekybos karuose nugalėtojų nebūna“

2018 03 13

Kovo 13 d. vykusiame Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo posėdyje dalyvavęs Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su įmonių vadovais, regioninių ir šakinių asociacijų vadovais bei nariais diskutavo užsienio prekybos, naujai besiklostančių prekybos santykių ir perspektyvų klausimais.

Dalyvius pirmiausia domino JAV prezidento paskelbti tarifai plieno importui į JAV ne tik kaip konkretus atvejis, bet kaip naujas pokytis tarptautinėje prekyboje, judinantis Pasaulio Prekybos Organizacijos (PPO) stabilumą. Ministras tvirtai pareiškė, kad „nugalėtojų prekybos karuose nebūna“, todėl tiek URM vadovybė, tiek mūsų partneriai ES ir kitose šalyse reiškia susirūpinimą ir tariasi dėl atsakomųjų priemonių. ES turi visus teisinius pagrindus imtis sprendimų, tačiau, kaip pažymėjo ministras, siekiama susitarti abipusiai naudingu būdu.

Ministras L. Linkevičius transatlantiniame kontekste priminė, kad Kanada tampa vis svarbesne ES prekybos partnere ir labai aktyviai paragino verslo bendruomenę prisidėti prie greitesnio ES-Kanados Laisvos prekybos sutarties ratifikavimo Seime. „Tai puiki galimybė palaikyti aktyvumą regione, Amerikai priėmus muitų tarifų pokyčius“, akcentavo ministras.

Tuo pačiu L. Linkevičius padėkojo LPK už paramą ir indėlį diskutuojant dėl užsienio investicijų patikros sistemos ES sukūrimo. Dar vasario  19 d. LPK sukvietė į diskusiją, kurioje dalyvavo Sylvia Baule, Europos Komisijos Prekybos generalinio direktorato Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja, dr. Laima Andrikienė, Europos Parlamento narė, Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Ūkio ministerijos, URM viceministrai, LRV Kanclerio pirmasis pavaduotojas Alminas Mačiulis, atsakingi ministerijų darbuotojai, kitų institucijų bei verslo atstovai. Ministras palaiko esminę nuostatą, kad sukūrus ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistemą valstybėse narėse ir  visoje ES būtų  išlaikyta  verslui ir investicijoms palanki aplinką, rinkos atvirumas ir konkurencingumas.

Komentuodamas santykius su Rytų Partnerystės šalimis, Rusija, Baltarusija, Ukraina, ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad verslas pragmatiškai vertina situaciją ir išnaudoja galimybes intensyvinti santykius, pvz. eksportas su Rusija 2017 m. padidėjo 27 proc tose srityse, kur nėra taikomos sankcijos. Kaip ir ryšiai su Baltarusija, kuri supranta, kad „mes nepritarsime tam, kas vyksta Astrave“, tačiau Baltarusija yra svarbus mūsų verslo partneris ir santykiai plėtojami.

Verslo atstovams aktualūs buvo santykiai su Ukraina, kaip URM vadovas mato jų plėtrą ir Lietuvos inicijuotą „Maršalo“ planą šalyje suitin aukštu korupcijos lygio. L. Linkevičius patvirtino, kad ES dėmesys yra ne tik įlieti pinigų į Ukrainos ekonomiką, tačiau svarbiau – sukurti paramos priežiūros mechanizmą, kuriame dalyvautų įvairių ES šalių narių, ES institucijų atstovai. Kaip pažymėjo ministras, „laikas veikia ne Ukrainos naudai, turime nepraleisti momento, net suprasdami rizikas, bet tuo pačiu kurdami jų valdymo mechanizmus“. Reaguojant į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie tam tikrus išnaudojimo atvejus, nuskambėjo ir svarbus ministro priminimas Lietuvos verslo atstovams, kurie vis labiau siekia pritraukti kvalifikuotų darbuotojų iš Ukrainos, kitų šalių: „Turime jautriau žiūrėti į atvykstančius pas mus dirbti, nes turime tapti pavyzdžiu, kuriant santykius su Ukraina, kitomis šalimis. Mūsų ekspertiškumas labai vertinamas ES, siekiame, kad mūsų nuomonė taptų  svari priimant strateginius sprendimus.“

Susitikime aptarti ekonominės diplomatijos, glaudaus bendradarbiavimo su verslu klausimai, formuojant tikslus ir uždavinius ekonomikos dilpomatams, komercijos atašė, kitiems atsakingiems už Lietuvos eksporto skatinimą žmonėms ir institucijoms.

Ministras LPK bendruomene susitiko prieš jam išskrendant į Londoną, todėl posėdį baigė palinkėjimais sėkmingo darbo jau kovo 15 d. vyksiančioje konferencijoje „Jungtinės Karalystės prekybos politikos planai ruošiantis BREXIT.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, Foto Tomas Razmus, LPK nariams aktualu, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3056],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Foto Tomas Razmus, LPK nariams aktualu, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: