Lpk Logo Lt

Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos dvišalių verslo tarybų posėdis

2023 04 18

Balandžio 18 d. Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) iniciatyva surengtas nuotolinis bendras išplėstinis USPP ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) dvišalių verslo tarybų posėdis, kuriame dalyvavo USPP ir LPK vadovai bei verslo tarybų vadovai ir nariai, taip pat abiejų valstybių ambasadoriai, centrinės valdžios ir savivaldos institucijų atstovai. Pagrindinė reginio tema – Ukrainos socialinės ir švietimo infrastruktūros atstatymo poreikiai iki karo Ukrainoje pabaigos ir abiejų šalių verslo ir valdžios bendradarbiavimas šioje sferoje.

Sveikindamas renginio dalyvius, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius sakė: „Esame pasiilgę iki karo kasmet vykusių gyvų dvišalių verslo forumų su Ukrainos kolegomis, bet kartu tikime Ukrainos pergale ir tokių forumų atnaujinimu. Šiuo metu kviečiu visus vykdyti Ukrainos atstatymo projektus su nauja, europietiška kokybe ir pagal Europos Sąjungos standartus, skaidriai, panaudojant naujausias technologijas, siekiant Ukrainos ekonomikos tvarumo. Abiejų šalių valdžios ir verslo atstovai, tarp jų ir USPP, jau vykdo realų, praktinį bendradarbiavimą, bendrai įgyvendina konkrečius socialinio būsto, švietimo ir ugdymo įstaigų, transporto infrastruktūros atstatymo ir modernizavimo projektus. Tikiu, kad LPK nariai galės konkurencingai dalyvauti naujuose tokio pobūdžio projektuose“.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta pažymėjo, kad Lietuva tarp Baltijos šalių yra didžiausia Ukrainos prekybos partnerė, padėkojo LPK ir jos nariams už teikiamą Ukrainai tęstinę paramą, taip pat už LPK tinklalapyje pradėtus viešinti Ukrainos verslo pasiūlymus.

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pažymėjo, kad svarbu ne tik atstatyti sugriautą infrastruktūrą, bet ir sudaryti kiek įmanomai geresnes sąlygas verslui išlaikyti ir kurti naujas darbo vietas ir pasidžiaugė, kad vakarų ir centrinėje Ukrainos dalyse kuriami nauji pramonės parkai, o Lietuva dalinasi su partneriais Ukrainoje tokių parkų ir laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) kūrimo ir valdymo patirtimi. Ambasadorius taip pat pažymėjo gerus dvišalius ryšius logistikos srityje, pasiektus susitarimus dėl transporto koridoriaus tarp Odesos ir Klaipėdos uostamiesčių plėtojimo, ieškomus sprendimus užtikrinti dvišalio verslo plėtrai reikiamus karo rizikų draudimo sprendimus. V. Sarapinas sakė besitikintis, kad šiais metais dvišalė prekyba sugrįš į iki karo buvusį mastą (2021 m. lygį).

Dalyvavę renginyje Ukrainos ministerijų, regionų atstovai informavo apie jau atliktus energetikos, transporto, socialinės infrastruktūros atstatymo darbus, tačiau kartu informavo apie išliekančius didelius reikiamų darbų mastus ir pagalbos poreikius.

LPK Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos pirmininkas, stambiausios Lietuvos investuotojos Ukrainoje – „BT Invest“ įmonių grupės direktorius Aivaras Karalius papasakojo apie šios įmonių grupės vykdomą parduotuvių, prekybos ir biurų centrų atstatymą ir plėtra, vykdomus daugiabučių namų statybos darbus, taip pat planuojamą naujos mokyklos Bučoje statybą, kuri bus įgyvendinama pasitelkiant labdaros rėmėjų lėšas. Kartu kvietė ieškoti naujų privataus ir viešojo sektoriaus Ukrainoje bendradarbiavimo modelių ir formų.

Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pažymėjo, bendra Lietuvos valstybės, verslo ir gyventojų parama Ukrainai jau siekia beveik 1 milijardą eurų ir pasidžiaugė, kad Lietuvos Vyriausybė jau nuo pernai vasaros pradėjo planuoti ir įgyvendinti Ukrainoje konkrečius 4 pilotinius mokyklų, darželių, socialinio būsto ir transporto infrastruktūros objektų atstatymo projektus. Šiuo atžvilgiu, Lietuva pirmauja, palyginti su daugeliu kitų užsienio valstybių. Ministerija yra pasirengusi pasidalinti su Ukrainos institucijomis visokeriopa patirtimi reglamentuojant pramoninius parkus, LEZ, „žaliuosius koridorius“ investuotojams.

Lietuvos VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) atstovė Kristina Dūdaitė išsamiai informavo apie šios agentūros įgyvendinamų, taip pat ir su teikiama USPP pagalba, dviejų objektų Ukrainoje – mokyklos Bučoje ir vaikų darželio Irpenėje atstatymo ir modernizavimo eigą.

USPP ir LPK vadovai pažymėjo, kad Vilniuje 2023 m. balandžio 7 d. USPP, CPVA ir LPK vadovų pasirašytas Bendradarbiavimo memorandumas suteikia tvirtą pagrindą ir naują impulsą tolesniam dvišaliam bendradarbiavimui vykdant Ukrainos atstatymo projektus.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

2024 04 23
617839

LPK atstovai su Japonijos ambasadoriumi aptarė platų bend...

2024 04 11
Img 20240410 Wa0006

Svečių iš Poltavos srities vizito metu aptartos bendradar...

2024 03 15
1000002019
Archyvas, Pranešimai žiniasklaidai, Ukraina, USPP, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1460],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Ukraina, USPP, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: