Lpk Logo Lt

Tradicinė Ch. Frenkelio konferencija šiemet subūrė diskusijai apie tvarumą

2022 09 08

Trečiadienį Šiauliuose Chaimo Frenkelio viloje vyko kasmetinė Šiaulių pramonininkų asociacijos organizuojama konferencija, kurios tema šiemet „Verslas dabarties pokyčiuose“. Šiemet renginys buvo orientuotas į tvarumo politiką.

Renginys tradiciškai pradėtas pagerbiant odininko Ch. Frenkelio atminimą – greta jo vilos esančiame parke pasodintas ąžuoliukas. Vėliau vyko konferencija apie tvarumą versle, bendradarbiavimą siekiant įgyvendinti žaliojo kurso tikslus, renginio svečiai klausėsi istoriko, knygų autoriaus Roberto Petrausko pranešimo apie Lietuvos bei Ukrainos istoriją.

„Šiemet pagrindine konferencijos tema pasirinkome tvarumą. Šiandien tvarumo sąvoka nėra mados reikalas, tai – mūsų visų ateitis. Dabartinėje situacijoje kaip niekad turime akcentuoti ir susitelkti į aplinkosaugą ir kaip įmanoma labiau įtvirtinti tvarumo sampratą pramonėje“, – atidarydamas konferenciją sakė Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Alvydas Stulpinas.

Sveikindamas renginio svečius LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pasidžiaugė, kad nepaisant visų pastarojo meto sukrėtimų ir krizių – Lietuvos verslas gyvas ir išlieka ekonomikos garvežiu.

„Pastarieji metai šalies gamintojams buvo išbandymų ir sugebėjimų versle pasitikrinimo metai. Įmonių pasiekimai šiuo sunkiu laikotarpiu parodė, kad mūsų pramonė, mūsų verslas buvo ir išliko tuo ekonomikos stuburu, kuris tempia ekonomiką. Nors esame maži, esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės gaminius ir paslaugas, kurie yra pripažįstami ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis – ne tik istorija ir turtinga valstybes praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar, kad gebame persiorientuoti, gebame kapstytis patys“, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė LPK prezidentas.

Pažymėdamas, kad ateityje šalies verslo laukia dar daug iššūkių, LPK prezidentas, išskyrė žaliosios transformacijos, skaitmenizacijos ir inovatyvumo svarbą.

„Dėmesys skaitmenizavimui ir atsinaujinimui yra labai svarbus, nes kitaip mes nebūsime nei konkurencingi, nei turėsime galimybės plėsti savo rinkų. Dabartinis Lietuvos verslas sparčiai žengia atsinaujinimo ir inovacijų keliu. Drįsčiau teigti, kad šiandien verslas sparčiausiai progresyvėja ir atliepia šiandienos pokyčius. Ateina jauna ir nauja verslo karta, kuri jau gimė ir užaugo nepriklausomoje Lietuvoje ir vadovaujasi vakarietiškomis verslo vertybėmis bei principais“, – sakė V. Janulevičius.

Renginyje tradiciškai įteiktos Ch. Frenkelio nominacijos, Šiaulių pramonininkų asociacijos Garbės ženklo, Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Profesijos riterio“ ženklo, Švietimo ir mokslo įstaigų apdovanojimai.

LPK nominacija „Profesijos Riteris“įteikta Doloop (UAB „Putokšnis“) gamybos vadovui Tomui Mataičiui, AB „Šiaulių energija“ chemijos laboratorijos viršininkei Žanai Vilkinienei, UAB „Bodesa“ administratorei Akvilei Krūminienei, AB Neaustinių medžiagų fabrikas finansų direktoriui Vidmantui Bakui, UAB „Grafų baldai“ tiekimo skyriaus vadovei Danguolei Kasiliauskienei ir UAB „Grafų baldai“ vyr. buhalterei Genovaitei Červinskienei.

Susijusios naujienos

Energetinio efektyvumo konferencijoje – tvarumo, CO2 neut...

2024 05 20
0e2a0211

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36
Archyvas, Ch. Frenkelio konferencija, LPK narių naujienos, Šiauliai, ŠPA, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1621],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Ch. Frenkelio konferencija, LPK nari\u0173 naujienos, \u0160iauliai, \u0160PA, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: