Lpk Logo Lt

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje aptarti Ukrainos atstatymo klausimai

2022 07 13

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva liepos 12 d. Vilniuje buvo surengta tarptautinė konferencija Ukrainos atstatymo klausimais Rebuild Ukraine. Hibridiniu formatu vykusiame renginyje dalyvavo ir pasisakė aukšto lygio Lietuvos ir Ukrainos vyriausybinių institucijų vadovai – Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir viceministrė Jovita Neliupšienė, Ukrainos pirmoji vicepremjerė, ekonomikos vystymo ir prekybos ministrė Yulia Svyrydenko ir ministrės pavaduotojas Taras Kachka, infrastruktūros ministro pavaduotojas Mustafa Nayyem, bendruomenių ir teritorijų plėtros viceministras Ivan Lukeria, Europos parlamento narys Andrius Kubilius, Europos Komisijos, Pasaulio banko, Ukrainos regionų, abiejų šalių įvairių sričių ekspertai, Lietuvos verslo atstovai, taip pat ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Dalius Gedvilas.

Konferencijos dalyviai diskutavo apie Ukrainos atkūrimo planus ir jų finansavimo šaltinius, ieškota veiksmingų ir tvarių sprendimų, siekiant numatyti skubius infrastruktūros atstatymo darbus ir ilgalaikius ekonomikos plėtros uždavinius.

LPK viceprezidentas dalyvavo ekspertų diskusijoje „Skubaus atstatymo prioritetai ir darbai“, pasisakė už tvarius Ukrainos infrastruktūros atstatymo sprendimus, pasitelkiant ir skaitmenines objektų projektavimo technologijas, bei akcentavo, kad „Lietuvos statybos verslo veiklai Ukrainoje yra svarbu gauti paramą apdraudžiant siunčiamus dirbti į Ukrainą specialistus bei vežamas į ten statybines medžiagas bei įrangą“. D. Gedvilas pažymėjo, kad draudimo klausimai aktualūs ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių verslui Ukrainoje, todėl jie aptartini ir ES lygmeniu. D. Gedvilas taip pat pasiūlė Lietuvos institucijoms įtraukti verslo atstovus į Ukrainos atstatymui skirtų konkrečių paramos Lietuvos verslui priemonių aptarimą.

Susijusios naujienos

Rukloje pristatytas Kijeve gaminamas visureigis SHERP: si...

2024 02 07
Sherpukas Dar

Išplėstiniame Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos posėdyje a...

2023 12 15
Img 0828

LPK kreipėsi į Lietuvos Prezidentą dėl Lenkijos vežėjų pr...

2023 12 11
Truck On The Highway
Archyvas, Ukraina, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1642],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Ukraina, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: