Lpk Logo Lt

Sveikindama naująją JAV Administraciją Lietuvos verslo bendruomenė linki stiprinti JAV ir ES ekonominę partnerystę

2020 11 08

Demokratą Joe Bideną paskelbus Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimų nugalėtoju, Lietuvos verslo bendruomenė sveikina naująją JAV Administraciją. Europos verslo organizacija „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius ketverius metus transatlantiniai santykiai išgyveno sudėtingą periodą.

„Dar prieš JAV prezidento rinkimus ES verslo bendruomenė ragino JAV ir Europą sugrįžti prie glaudesnio bendradarbiavimo ir ieškoti sprendimų trikdžiams, kurių per pastaruosius ketverius metus stipriai padaugėjo. Visi puikiai suprantame, kad stipri JAV ir ES ekonominė partnerystė yra viena pagrindinių sąlygų tvariam pasaulio ekonomikos atsigavimui nuo COVID-19 pandemijos sukeltų padarinių”, – sveikinimo žinutėje prezidento rinkimų nugalėtojui J. Bidenui ir išrinktajai JAV viceprezidentei Kamalai Harris rašė „BusinessEurope“ prezidentas Pierre Gattaz.

Pasak LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus, J. Bideno pergalė yra reikšminga žinia Europos verslui, nes pastaruoju metu ekonominiuose dviejų partnerių santykiuose jau vyravo šaltukas.

„Negalima buvo nepastebėti, kad J. Bidenas savo rinkimų kampanijoje akcentavo glaudžios partnerystės tarp JAV ir ES svarbą. O juk kaip tik dabar stipri JAV ir ES ekonominė partnerystė yra ypač svarbi, nes tai yra viena pagrindinių sąlygų tvariam pasaulio ekonomikos atsigavimui nuo COVID-19 pandemijos sukeltų padarinių. Naujai išrinktas JAV prezidentas taip pat planuoja itin didelį dėmesį skirti klimato kaitos ir žaliosios energetikos klausimams: jis kelia ambicingą tikslą  JAV padaryti klimatui neutralia šalimi iki 2050 m. Šiam tikslui pasiekti per ateinantį dešimtmetį ketinama investuoti 1,7 trln. JAV dolerių. Net neabejoju, kad toks ambicingas planas paskatins ir ES dar rimčiau spręsti klimato kaitos ir žaliosios energetikos klausimus. Tiek JAV, tiek ES verslui čia atsivers naujos bendradarbiavimo galimybės. Lietuvos verslo bendruomenė sveikina naująją JAV Administraciją, linki kuo didžiausios sėkmės ir tikisi glaudaus bendradarbiavimo„, – sako LPK prezidentas V. Janulevičius.

 

 

 

Susijusios naujienos

Antrai kadencijai Lietuvos pramonininkų konfederacijos pr...

2024 05 23
20240523 7

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023

Pristatyta ataskaita apie ES bendrosios rinkos ateitį

2024 04 19
Sara Kurfess Q3co1zoz6zi Unsplash (1)
Archyvas, ES, JAV, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Rinkimai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2233],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, JAV, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Rinkimai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="504">

Įrašykite paieškos frazę: