Lpk Logo Lt

Susitikime su Švedijos ambasadore aptarti Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

2023 02 01

Sausio 30 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir viceprezidentas Arūnas Laurinaitis susitiko su Švedijos ambasadore Inger Buxton. Susitikime ambasadorė pristatė Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai (pirmininkauja 2023 m. pirmąjį pusmetį) prioritetus. Šie prioritetai: saugumas, konkurencingumas, „žalioji“ ir energetinė transformacija bei demokratinės vertybės ir teisės viršenybė.

Kaip pažymėjo LPK prezidentas, Švedija pradėjo pirmininkavimą istorinių iššūkių metu. Rusijos invazija ir agresija Ukrainoje kelia grėsmę Europos saugumui ir turi skaudžių padarinių migracijai, taip pat pasauliniam maisto ir energijos tiekimui bei kainoms, didėjančiam infliacijos lygiui.

„LPK telkia paramą ir pagalbą Ukrainai. Taip pat intensyviai svarstome Ukrainos atstatymo klausimus. Tačiau manome, kad šiuo klausimu reikia daugiau koordinavimo ES mastu“, – pastebėjo V. Janulevičius.

Susitikime nekart akcentuota, kad siekiant atliepti ilgalaikius iššūkius ypatingą dėmesį būtina skirti dėmesį Europos konkurencingumui ir ekonominiam augimui. Europos stiprybė ir globali padėtis priklauso nuo ekonominių rezultatų, kurie glaudžiai susiję su vieninga rinka ir tarptautinės prekybos teikiamomis galimybėmis.

Kaip pažymėta susitikimo metu, LPK svarbu, kad Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu būtų priimti tokie Komisijos teisiniai pasiūlymai, kaip, pavyzdžiui, reglamentas dėl pasienio anglies dioksido korekcinio mechanizmo, reglamentas dėl vidaus rinką iškraipančių užsienio subsidijų, reglamentas dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominio spaudimo ir kt.

Susitikime taip pat dalyvavo LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, Užsienio ryšių ir ES reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Andrius Nikitinas, Švedijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Frederik Ahsberg.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Palūkanų normų mažinimo miražas – labai ...

2024 02 28
Dsc 7922

Europos pramonės lyderiai įvardijo 10 skubių veiksmų ES k...

2024 02 27
Antwerpdeclarationinsidenews 1024x683

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash
Archyvas, ES Taryba, Susitikimas, Švedija, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[1523],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES Taryba, Susitikimas, \u0160vedija, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: