Lpk Logo Lt

Susitikime su Švedijos ambasadore aptarti Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

2023 02 01

Sausio 30 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir viceprezidentas Arūnas Laurinaitis susitiko su Švedijos ambasadore Inger Buxton. Susitikime ambasadorė pristatė Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai (pirmininkauja 2023 m. pirmąjį pusmetį) prioritetus. Šie prioritetai: saugumas, konkurencingumas, „žalioji“ ir energetinė transformacija bei demokratinės vertybės ir teisės viršenybė.

Kaip pažymėjo LPK prezidentas, Švedija pradėjo pirmininkavimą istorinių iššūkių metu. Rusijos invazija ir agresija Ukrainoje kelia grėsmę Europos saugumui ir turi skaudžių padarinių migracijai, taip pat pasauliniam maisto ir energijos tiekimui bei kainoms, didėjančiam infliacijos lygiui.

„LPK telkia paramą ir pagalbą Ukrainai. Taip pat intensyviai svarstome Ukrainos atstatymo klausimus. Tačiau manome, kad šiuo klausimu reikia daugiau koordinavimo ES mastu“, – pastebėjo V. Janulevičius.

Susitikime nekart akcentuota, kad siekiant atliepti ilgalaikius iššūkius ypatingą dėmesį būtina skirti dėmesį Europos konkurencingumui ir ekonominiam augimui. Europos stiprybė ir globali padėtis priklauso nuo ekonominių rezultatų, kurie glaudžiai susiję su vieninga rinka ir tarptautinės prekybos teikiamomis galimybėmis.

Kaip pažymėta susitikimo metu, LPK svarbu, kad Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu būtų priimti tokie Komisijos teisiniai pasiūlymai, kaip, pavyzdžiui, reglamentas dėl pasienio anglies dioksido korekcinio mechanizmo, reglamentas dėl vidaus rinką iškraipančių užsienio subsidijų, reglamentas dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominio spaudimo ir kt.

Susitikime taip pat dalyvavo LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, Užsienio ryšių ir ES reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Andrius Nikitinas, Švedijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Frederik Ahsberg.

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Prognozės keičiasi: apsigauna ne ...

2024 06 27
National Cancer Institute 701 Fjcjlaq Unsplash

Šiaurės, Baltijos ir Vidurio Rytų Europos verslo atstovai...

2024 06 26
Nortf East Flang

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)
Archyvas, ES Taryba, Susitikimas, Švedija, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1523],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES Taryba, Susitikimas, \u0160vedija, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="504">

Įrašykite paieškos frazę: