Lpk Logo Lt

Susitikimas su Europos liaudies partijos frakcijos pirmininku Manfredu Weberiu

2019 04 25

Blandžio 25 d. Vilniuje lankėsi Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos (EPP) pirmininkas ir lyderiaujantis kandidatas į Europos Komisijos vadovus Manfredas Weberis. Be susitikimo su LR prezidente Dalia Grybauskaite ir kandidate į prezidentus Ingrida Šimonyte bei diskusijos apie Europos Sąjungos aktualijas su TS-LKD kandidatais į Europos Parlamentą, M. Weberis dalyvavo apskrito stalo diskusijoje su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir kitų verslo asociacijų vadovais.

Dalinantis mintimis dėl Europos ateities, M. Weber į LPK viceprezidento Arūno Laurinaičio klausimą dėl planų turėti bendrą visos Europos pramonės strategiją, paminėjo, kad EPP palaiko tvirtos ir suvienytos Europos Sąjungos principus, kuriais remiantis ES turi turėti stiprią ekonomiką, investuoti į Vieningą rinką, skatinti prekybos investicijas ir inovacijų pažangą. Europa nepalaiko protekcionistinių ir abipusiu supratimu nesiejamų tarptautinės prekybos susitarimų – bendradarbiavimas su Kinija ar kitomis protekcionistinėmis valstybėmis turi remtis ES vertybėmis ir principais bei juos išsaugoti.

Pasak jo, stipri pramonė Europoje galima tik turint bendrą sutarimą dėl pramonės strategijos ir nusistatant tam tikrus pramonės sektorius, kuriems ateinančiais metais (pvz. iki 2030 m.) būtų skiriamas didžiausias dėmesys ir investicijos, kad galėtume Europoje sukurti pasaulinius lyderius – pramonės čempionus, kuriais galėtume didžiuotis.

Atsakydamas į LPK vykdomojo direktoriaus Ričardo Sartatavičiaus klausimą apie „Brexit” poveikį verslui Europoje ir ES veiksmus derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, M. Weber paminėjo, kad Europos politikai iki šiol negali numatyti „Brexit” baigties, nors niekas nenori kietojo „Brexit“, bet šiose derybose būtinas abiejų derybų pusių įsiklausymas ir partnerystė siekiant kuo palankiausios abiems pusėms baigties. To šiuo konkrečiu atveju sunkiai tikėtina sulaukti remiantis iki šiol vykusiu deryb7 procesu ir galimai Jungtinės Karalystės politinės sistemos spragomis.

Europos Parlamento narės dr. Laimos-Liucijos Andrikienės kvietimu į Lietuvą atvykęs pretendentas į Europos Komisijos vadovus M. Weberis pirmasis toks Europos Parlamento atstovas per visą narystės ES laikotarpį, kuris atvyko į Lietuvą tartis su politikos, verslo ir kitomis bendruomenėmis dėl ateities darbų prieš užimdamas aukštas pareigas ES.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Palūkanų normų mažinimo miražas – labai ...

2024 02 28
Dsc 7922

Europos pramonės lyderiai įvardijo 10 skubių veiksmų ES k...

2024 02 27
Antwerpdeclarationinsidenews 1024x683

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash
Archyvas, Brexit, ES, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2699],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Brexit, ES, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: