Strateginių partnerysčių projektas „Patikimų ženkliukų sistemos“
Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su nacionaliniais ir tarptautiniais partneriais įgyvendino strateginių partnerysčių projektą „Patikimų ženkliukų sistemos“. Projektu buvo siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų bei įmonių, taip pat geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, naudojant specialų „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges) technologinį standartą.
„Atviri ženkliukai“ veikia kaip skaitmeninis sertifikatas, kuriame patalpinti meta-duomenys, susiję su gavėjo pasiekimais ar kompetencijomis. Šis inovatyvus skaitmeninis įrankis padeda pripažinti tuos mokymosi gebėjimus, kuriuos dažnai sunku įvertinti formalaus ugdymo rėmuose (minkštieji gebėjimai, įgyti požiūriai, dalyvavimas ir pan.). Skaitmeninį ženkliuką gavęs asmuo gali jį paviešinti socialiniuose tinkluose, pridėti prie savo CV ir taip įrodyti savo pasiekimus stojant į universitetą, ieškant darbo ar dalyvaujant organizacijų veikloje.
Atvirais skaitmeniniais ženkliukais pastaruoju metu susidomėjo verslas, siekiantis paskatinti tam tikrą darbuotojų elgesį, pripažinti jų pasiekimus, diegti įmonės vertybes ir t.t. Pasaulyje tai yra labai sparčiai plintanti technologija, kurią jau naudoja tokios įmonės kaip „IBM“, „Nasa“, „Samsung“ ir kt.
Šiuo metu Lietuvoje kaip tik baigiamos kurti trys kompetencijų pripažinimo sistemos, kurios naudos atvirų ženkliukų technologiją:
- Europos savanoriškos tarnybos mentorių mokymosi pripažinimo sistemą kuria VšĮ „Socialinis veiksmas“, daugiausia dirbantis su vietinėmis ir tarptautinėmis jaunimo savanorystės programomis.
- Savanorystės pasiekimų sistemąuria Maltos ordino pagalbos tarnyba, teikianti įvairias socialines paslaugas, įtraukianti įvairaus amžiaus žmones į savanorystės veiklas.
- Jaunimo savanoriškos tarnybos pasiekimų programą kuria Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija (LiNA).
Projektą remia Europos Sąjungos programa „Erasmus+“.
Projekto trukmė
2015 m. rugsėjis–2017 m. liepa
Projekto koordinatorius
Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija (LiNA)
Projekto partneriai
Lietuva: Lietuvos pramoninkų konfederacija, VšĮ „Socialinis veiksmas“, Maltos ordino pagalbos tarnyba. Vokietija: Deutsches Rotes Kreuz, Landesverband Sachsen-Anhalt e.V. GOEUROPE! ir Platform e.v. Olandija: Breakthrough Foundation ir Stichting JeugdWelzijnsBeraad. Ispanija: Asociación Cazalla Intercultural ir Asociación de Jóvenes Empresarios de la Comarca del Guadalentín.