Lpk Logo Lt

Stiprinami Lietuvos ir Uzbekistano verslo ryšiai

2023 12 15

Š. m. gruodžio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) biure lankėsi Uzbekistano ambasadorius Lietuvai Kadambay Sultanov, reziduojantis Latvijoje. Ambasadoriaus vizito tikslas – su LPK prezidentu V. Janulevičiumi aptarti dvišalių verslo ryšių perspektyvas ir galimus vizitus 2024 m.

Ambasadorius pažymėjo, kad pagal dvišalės prekybos apyvartą Lietuva yra antra, po Vokietijos, Uzbekistano partnerė tarp Europos Sąjungos (ES) šalių. Uzbekistano duomenimis, dvišalė prekyba su Lietuva 2022 m. siekė maždaug 500 milijonų JAV dolerių, šiemet prognozuojamas augimas iki 600 milijonų JAV dolerių. Svečias taip pat minėjo, kad ES yra prioritetinė Uzbekistano ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo partnerė.

LPK prezidentas sakė, kad „LPK požiūriu, Uzbekistanas kartu su Kazachstanu yra prioritetiniai Lietuvos verslo partneriai Centrinėje Azijoje, matome geras dvišalių verslo ryšių plėtros perspektyvas prekyboje įvairiais produktais ir žaliavomis, transporte ir logistikoje“. LPK prezidentas informavo ambasadorių apie š. m. lapkritį pradėjusią veiklą LPK Lietuvos – Uzbekistano verslo tarybą ir apie rengiamą LPK susitarimą su Uzbekistano Prekybos ir pramonės rūmais dėl dvišalės verslo tarybos steigimo. V. Janulevičius taip pat pažymėjo Klaipėdos uosto suinteresuotumą pritraukti daugiau Uzbekistano krovinių, Lietuvos verslas gali padėti tarpininkauti Uzbekistano produktų tiekiant į ES rinkas. Įgyvendinant nuo 2025 m. pradėsiantį galioti ES anglies dioksido CO2 kiekio mažinimo sienų reguliavimo mechanizmą (angl. CBAM), LPK kitais metais įrengs laboratoriją matuoti CO2 kiekius tiekiamuose į ES gaminiuose, šioje laboratorijoje galės būti tiriami bei sertifikuojami ir Uzbekistano gaminiai.

LPK prezidentas akcentavo, kad abiejų šalių verslui yra svarbu laikytis ES taikomų Rusijai ir Baltarusijai ekonominių sankcijų. Uzbekistano ambasadorius referavo į šios šalies prezidento viešą pareiškimą, kad Uzbekistanas nepadės apeidinėti šių sankcijų.

Susitikime taip pat kalbėta apie galimus dvišalius verslo vizitus ir misijas, sutarta surengti ambasadoriaus susitikimą su LPK Lietuvos-Uzbekistano verslo tarybos nariais.

Lietuvos Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Lietuvos prekių eksportas į Uzbekistaną 2022 m. siekė 316 milijonų eurų, prekių importas iš Uzbekistano – 111 milijonų eurų. Bendra dvišalė prekių ir paslaugų apyvarta pernai sudarė 493 milijonų eurų, palyginti su 2019 m. ji išaugo daugiau kaip 2,2 karto nuo 220 milijonų eurų.

Susijusios naujienos

Susitikime su Kazachstano prekybos ir integracijos vicemi...

2024 02 29
Ca6a42e2 7869 49d2 B727 436598518174

E. Stonkutė: Kaip konfliktas Raudonojoje jūroje gali pave...

2024 01 05
Egle Stonkute 2 Scaled 1

LPK jungiasi prie iniciatyvos Ukrainos verslo plėtrai ir ...

2023 12 06
Lt Ua Mou (1)
CBAM, ekonominis bendradarbiavimas, Prekyba, Uzbekistanas, verslo ryšiai, vizitai"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4320],"category_name":"Naujienos","tag":"CBAM, ekonominis bendradarbiavimas, Prekyba, Uzbekistanas, verslo ry\u0161iai, vizitai","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="30">

Įrašykite paieškos frazę: