Lpk Logo Lt

Sopote verslo lyderiai ir verslo organizacijų vadovai aptarė iššūkius ES konkurencingumui

2023 10 13

Lenkijoje, Sopote vykstančiame „Europos naujų idėjų forume” EFNI (angl. European Forum for New Ideas), kuriame dalyvauja daugiau kaip tūkstantis pramonės ir verslo lyderių bei verslo organizacijų vadovų iš visos Europos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius, generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis susitikime su Lenkijos konfederacijos Lewiatan prezidentu Maciej Witucki bei Lewiatan Tarybos pirmininke Henryka Bochniarz aptarė glaudesnio ekonominio bei energetinio bendradarbiavimo tarp šalių būtinybę bei galimybes, ES vidaus rinkos išsaugojimo ir stiprinimo svarbą šių dienų geopolitiniame bei ekonominiame kontekste.

Artėjančių Lenkijos Seimo rinkimų kontekste, iš kurių Lenkijos pramonė ir verslas tikisi reikšmingų pokyčių šalyje, būtinų ekonomikos ir socialinės gerovės augimui, buvo aptarti ir būsimi Europos Parlamento (EP) rinkimai, nuo kurių labai priklausys ar ES teisėkūra sudarys palankias konkurencines sąlygas ES verslui, didins ar mažins administracinę naštą, skatins ar ne vietinį ir užsienio verslą investuoti bei kurti darbo vietas ES.  Aptarta eilė bendrų veiksmų, kartu su kitomis ES konfederacijomis artėjančios EP rinkiminės kampanijos metu.

Šia tema kalbantis su europinės konfederacijos „BusinessEurope“ (BE) prezidentu Fredriku Perssonu, apsikeitus nuomonėmis dėl ekonominės padėties Lietuvoje ir Švedijoje, BE prezidentas pripažino, kad Europa atsidūrė sunkioje padėtyje. Aptartos problemos dėl ekonomikos augimo ir investicijų. Kaip pastebėjo F. Persson: „Vokietija, kuri daugelį metų buvo mūsų žemyno ekonomikos variklis ir nuo kurios vystymosi priklauso ir mažesnių ES šalių ekonominė sėkmė, vystosi tris kartus lėčiau nei JAV. Per pastaruosius trejus metus užsienio investicijos ES sumažėjo dviem trečdaliais, o JAV išaugo dviem trečdaliais. Europa turi pradėti sparčiau vystytis, stiprinti savo pramonę ir sumažinti biurokratinių taisyklių skaičių. Europos verslininkams reikia politikų paramos, kurie ne trukdytų, bet padėtų likti konkurencingesniais.”

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pasisakydamas Forumo diskusijoje pabrėžė, kad Lietuva, kaip ir visa Europa, padarė didžiulę pažangą energetikos srityje mažindama priklausomybę nuo iškastinio kuro, tačiau vis dar sumoka milijardus trečiosioms šalims už energetinius išteklius, nes nepakankamai investuoja ES viduje į atsinaujinančią energetiką.

Be to, nesukurta ES energetikos sąjunga pastato ypač mažąsias šalis į nelygias konkurencines sąlygas pačioje ES viduje, jau nekalbant apie globalinį konkurencingumą. Tam turėtų būti skiriamas centrinis dėmesys kalbant apie artėjanti naują ES politinį ciklą bei naujos sudėties  atstovavimą ES bei kitose institucijose.

Europos Naujų Idėjų Forumas priėmė deklaraciją, kurioje pabrėžė ES vidaus rinkos ne tik ekonominę, bet ir vertybinę prasmę, ES identitetą atspindinčius tokius aspektus kaip pilietinės laisvės, teisės viršenybė, nepriklausomi teismai, lygybė, pagarba įvairovei, rūpestis ekonomika ir socialiniams klausimams, kitaip sakant demokratijai, kas Lenkijai prieš rinkimus yra ypač svarbu. Deklaracijoje sakoma, kad Lenkijos laukia svarbiausi rinkimai, kurie nulems ne tik šalies ateitį, bet ir visos Europos Sąjungos ateitį. Parama Ukrainai turi būti išlaikyta siekiant narystės ES. „BusinessEurope“ nuo spalio 1d. priėmė dvi Ukrainos federacijas stebėtojų teisėmis ir tokiu būdu prisidės prie šios šalies pramonės ir verslo integracijos į ES ekonominio atstovavimo struktūras.

Susijusios naujienos

Lietuvos reikalų tvarkymas Briuselyje: kaip geriau ginti ...

2024 04 17
Photo 2024 04 17 09 42 47

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash
Archyvas, BusinessEurope, EFNI, Forumas, Pranešimai žiniasklaidai, Sopotas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1400],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, EFNI, Forumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Sopotas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: