Socialinius partnerius sukvietė pasisemti patirties: kaip pasiekti kompromisą ribinėse situacijose?
Lapkričio 30-gruodžio 1 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) iniciatyva Trišalės tarybos nariai susitiko Trakų rajone, kur dalyvavo specialiai jiems suorganizuotame seminare-mokymuose.
Renginio dalyviams kolektyvinių susitarimų galimybes ir ribojimus, keičiant Darbo kodekso normas ar kuriant sektoriui būdingus ypatumus pristatė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė, darbo ir socialinės apsaugos teisės ekspertė doc. dr. Vida Petrylaitė. Vėliau paskaitą apie komunikaciją derybose bei praktinius mokymus šia tema vedė visuomenės informavimo specialistas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas bei psichologas Aurimas Navys.
Kaip pažymėjo LPK generalinis direktorius, Trišalės tarybos narys, Ričardas Sartatavičius, iš socialinių partnerių sudarytai Trišalei tarybai – daugiau nei 28-eri metai.
„Per šį netrumpą laiką socialiniams partneriams teko priimti nemažai svarbių sprendimų, kurie padėjo sumažinti įtampą tarp atskirų visuomenės grupių, rasti visiems priimtiniausią kompromisą su mažiausiomis neigiamų pasekmių atsiradimo tikimybėmis. Visgi, ne visi sprendimai ateina lengviausiu ir sklandžiausiu būdu – kartais dėl nuomonių ir interesų skirtingumo jų gimimą lydi įtampa, stiprus emocinis užtaisas ir net konfliktinės situacijos bei priešiškumo nuostatos. Ko gero, ne kartą partneriai yra atsidūrę ir ties aklaviete, kai rodėsi, kad sprendimo jau nebus, ir jis nebuvo priimtas, pusėms pasilikus ties savo nuomonėmis“, – sakė R. Sartatavičius, pažymėdamas, kad būtent tokiose ribinėse situacijose aiškiau matome ne tik savo žinias ir įgūdžius, sukauptus per ilgametę patirtį, bet ir jų spragas.
Šis renginys yra projekto „Powerdialogue“ dalis, finansuoja Europos Komisija pagal EK programos „Social Prerogative and Specific Competencies Lines (SOCPL)” kvietimą „Support for social dialogue (SOCPL-2021-SOC-DIALOG)“.