Lpk Logo Lt

Socialiniai partneriai kritikuoja Europos Komisijos direktyvos projektą dėl MMA

2020 10 29

Spalio 28 d. Europos Komisija paskelbė direktyvos projektą dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA). Šiuo pasiūlymu siekiama visos ES mastu nustatyti reikalavimus dėl MMA apskaičiavimo. Šiandienos pasiūlymas pateiktas po dviejų etapų konsultacijų su socialiniais partneriais. Dabar EK pasiūlymas bus perduotas patvirtinti Europos Parlamentui ir ES Tarybai.

Europos verslo organizacija „BusinessEurope“, kurios narė yra Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), pažymi, kad EK siūlymas nustatyti MMA direktyva, o ne rekomendacijomis ES narėms, prieštarauja daugumos ES valstybių socialinių partnerių pozicijai. Europinė organizacija pažymi, kad deramas MMA nustatymas, kuris sudarytų sąlygas oriam gyvenimui, yra svarbus klausimas, tačiau pabrėžiama, kad ES institucijos turėtų siekti šio tikslo ne teisiškai įpareigojančia direktyva. „BusinessEurope“ gina nacionalines kompetencijas ir socialinių partnerių autonomiją, todėl prašoma apsiriboti teisiškai neįpareigojančia Tarybos rekomendacija.

„Mes norime, kad nacionaliniai socialiniai partneriai susitartų dėl tinkamų atlyginimų, o ne vyktų politinės manipuliacijos minimaliais atlyginimais. Mes norime tikrai autonomiško socialinio dialogo, o ne iš valdžios institucijų primestų beveik privalomų kolektyvinių derybų. Tai, ką siūlo Komisija, yra teisinis monstras. Tai gali sukelti probleminę teismų praktiką“, – sakė „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markus J. Beyrer, pažymėdamas, kad ypač dabar, kai pandemijos metu įmonės kovoja dėl išlikimo ir darbo vietų išsaugojimo, tokie ES lygiu vykdomi „eksperimentai“ yra pernelyg pavojingi.

LPK, kaip Lietuvos socialiniai partneriai, dalyvavo „BusinessEurope“ pozicijos rengime ir taip pat pažymi, kad pagrindinis nesutarimas ir pasipriešinimas kyla dėl MMA nustatymo formos. Dabar, kai EK pasiūlymas perduotas Europos Parlamento ir ES Tarybos tvirtinimui, LPK dar kartą reiškia viltį, kad dėl bendrų reikalavimų visoms ES valstybėms nustatant MMA apskaičiavimo principus pavyks sutarti stiprinant socialinį dialogą, o ne jį susilpninant.

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web
Archyvas, BusinessEurope, ES direktyva, MMA, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2239],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ES direktyva, MMA, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="506">

Įrašykite paieškos frazę: