Lpk Logo Lt

Skelbiami konkurso „Inovacijų prizas 2014“ nugalėtojai

2014 12 09

Šiemet jau dešimtus metus rengiamas nacionalinis konkursas „Inovacijų prizas 2014“ susilaukė gan didelio įmonių susidomėjimo. Buvo pateikta virš 100 paraiškų. Įmonės varžėsi „Inovatyvios įmonės“ ir „Inovatyvaus produkto“ kategorijose. Paraiškas konkursui pateikė įmonės iš įvairių Lietuvos regionų ir pramonės sektorių (informacinių technologijų, maisto, elektronikos, chemijos, poligrafijos, mašinų ir prietaisų gamybos ir t. t).

Nemažėjantis įmonių aktyvumas dalyvaujant konkurse rodo, kad įmonės vis labiau vertina inovacijų reikšmę verslo sėkmei. Dalyvaujančios konkurse įmonės gali pasitikrinti savo inovatyvumo lygį, o laimėta nominacija prisideda prie teigiamo įmonės įvaizdžio kūrimo bei savo darbuotojų inovatyvumo įvertinimo.

Šių metų nacionalinio konkurso „Inovacijų prizo“ išskirtinis bruožas – net pusę paraiškų pateikė jaunos įmonės – verslo startuolės (angl. „start-ups“). Jaunų įmonių paraiškos pasižymėjo pristatomų produktų ir paslaugų inovatyvumu bei entuziazmu plėtoti inovatyvius verslus.

Verslumo ir naujų inovatyvių įmonių kūrimosi didėjimas Lietuvoje yra nuosekli LR Ūkio ministerijos sistemingų veiksmų, skatinančių verslumą ir mažinančių verslo barjerus išdava. Prie startuolių spurto ženkliai prisideda verslo asociatyvinių struktūrų, inovacijų paramos paslaugų ir kitų organizacijų plėtojamos iniciatyvos nukreiptos į kompleksiškos pagalbos teikimą verslo startuoliams, tiek joms steigiantis, tiek ir plėtojant inovatyvią veiklą. Inovacijos yra viena svarbiausių sėkmingos įmonės veiklos sąlygų. Gebėjimas atsinaujinti ir pateikti naujus produktus yra būtinas šiuolaikiniame versle.

Pasak ekspertų komisijos nario, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko – inovatyvaus verslo pagrindinis bruožas – ne tik greitas augimas pradiniuose verslo plėtojimo etapuose, bet ir gebėjimas konkuruoti rinkoje naujais produktais ir paslaugomis ilgalaikėje perspektyvoje, todėl įmonėms startuolėms, darančioms tik pirmus žingsnius rinkose, nors ir su inovatyviais produktais, dar per anksti tapti šio konkurso nugalėtojomis ir ragina jas aktyviai teikti paraiškas ir kitais metais, kai bus matomi tvaresni inovacinės veiklos rezultatai“. Lietuvos inovacijų centro su partneriais vykdomo visaeuropinio projekto Enterprise Europe Network, kuris skirtas tarptautinei inovacijų partnerystei skatinti ir kurio specialistai prisidėjo vertinant paraiškas, vadovo nuomonė – „malonu pažymėti, kad vis daugiau Lietuvos įmonių kuria inovacijas, kurios gali tapti ir tarptautinio inovacinio bendradarbiavimo pagrindu.“

Tarptautinė vertinimo komisija 2014 metų nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas“ nugalėtojais pripažino:

„Inovatyvios imonės“ kategorijoje:

  • UAB „PANODEN“;
  • UAB „BALTO trader“ ;
  • UAB „Juodeliai“;
  • UAB „Lietuvos energija“.

„Inovatyvaus produkto“ kategorijoje:

  • UAB “Elinta”;
  • UAB “August ir Ko”;
  • UAB „Agrolinija“;
  • UAB „Sprana“.

Šių metų konkursas džiugina ir tuo, kad tarp šalies įmonių vis daugiau atsiranda siūlančių rinkai produktus, kurie yra nauji ne tik Lietuvoje, bet pasaulyje. Konkurse dalyvaujančios įmonės, kurdamos naujus produktus, aktyviai bendradarbiavo su mokslo institucijomis. Įmonės inovacinės veiklos plėtojimui skiria vis didesnę dalį pajamų.

Konkurso nugalėtojai gaus sertifikatus, statulėles bei teisę naudoti Inovacijų prizo logotipą apdovanoto produkto ar įmonės rinkodaros tikslams.

Kasmetinį nacionalinį konkursą „Inovacijų prizas“ organizuoja VšĮ Lietuvos inovacijų centras ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. Konkursą remia Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija ir Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network).

Daugiau informacijos apie konkursą ir šių metų nugalėtojus: www.inovacijuprizas.lt

Susijusios naujienos

LPK pagerbė nusipelniusius KPA įmonių vadovus

2024 04 12
0e2a0178

Kviečiame teikti paraiškas konkursui „Lietuvos metų ekspo...

2024 03 05
Lme Kvietimas

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras ...

2023 12 14
Vakaras Renginys (111 Of 139)
Apdovanojimai, Archyvas, Inovacijų prizas, Konkursas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4111],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Archyvas, Inovacij\u0173 prizas, Konkursas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: