Lpk Logo Lt

Skaidrumo iniciatyvai „Jonvabaliai“ – įvertinimas už skaidrumo ir atsakingumo skatinimą

2016 10 25

Šiandien finansų ministrė Rasa Budbergytė padėkojo partneriams – iniciatyvos „Jonvabaliai“, laimėjusios Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016“ apdovanojimą, kūrėjams. Jos sumanytojai – Finansų ministerija, Lietuvos pramonininkų konfederacija,„Transparency International“ Lietuvos skyrius, asociacijos „Investors’ Forum“ bei „Žinių ekonomikos forumas“, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos atsakingo verslo asociacija ir  Lietuvos verslo darbdavių konfederacija.

Finansų ministerijos ir partnerių iniciatyva „Jonvabaliai“ už skaidrumo ir atsakingumo skatinimą, naudojant Europos Sąjungos lėšas, paskelbta nugalėtoja Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016“ apdovanojimuose. Šie apdovanojimai skiriami labiausiai įkvepiantiems ir naujoviškiems projektams. „Jonvabalių“ iniciatyva tapo nugalėtoja kategorijoje „Veiksmingas valdymas“.

„Visos valstybės institucijos viešai atsiskaito kokiems tikslams išleido joms skirtas lėšas. Ši iniciatyva kvietė visus tuos, kurie vykdomiems projektams gauna Europos Sąjungos investicijas, apie išleistus pinigus taip pat atsiskaityti visuomenei, nes tai vienas iš kelių pademonstruoti, kad lėšos panaudotos skaidriai. Labai svarbu, kad ši iniciatyva skatina ir gyventojų įsitraukimą“, – teigia LPK vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė.

Visos valstybės institucijos viešai atsiskaito kokiems tikslams išleido joms skirtas lėšas. Ši iniciatyva kvietė visus tuos, kurie vykdomiems projektams gauna Europos Sąjungos investicijas, apie išleistus pinigus taip pat atsiskaityti visuomenei.

Nuo 2014 m. balandžio prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 600 projektų vykdytojų, kurie atsiskaitė už daugiau kaip 650 mln. eurų investicijų. Ji vienija organizacijas, kurios nori ir gali gyventojams plačiau papasakoti, kaip įgyvendino ES lėšomis finansuotus projektus. Prie iniciatyvos prisijungę ES projektų vykdytojai savanoriškai pildo skaidrumo deklaracijas, atsakydami į klausimus, kaip ir kur buvo panaudotos ES investicijos. Be to, „Jonvabaliai“ skatina gyventojų įsitraukimą – jie kviečiami susipažinti su projektų vykdytojų pateiktomis skaidrumo deklaracijomis, specialiai sukurtame žemėlapyje ieškoti aktualių, įdomių projektų, pakviesti prie iniciatyvos prisijungti dominančius projektus.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

V. Janulevičius: Kodėl ne tik per Kalėdas vertėtų galvoti...

2023 12 29
Eugene Zhyvchik Bbnd3wfwg0i Unsplash

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras ...

2023 12 14
Vakaras Renginys (111 Of 139)
Apdovanojimai, Archyvas, ekonomika, Europos Komisija, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[3548],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Archyvas, ekonomika, Europos Komisija, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: