“Ketvirtoji pramonės revoliucija: žmonijos galimybės ir dilemos”
Žmonija iki šiol nepatyrė nieko panašaus į ketvirtąją pramonės revoliuciją. Naujosios technologijos, sujungdamos fizinį, skaitmeninį ir biologinį pasaulius, teikia didelių vilčių ir kartu gali sukelti pavojų. Šios revoliucijos tempas ir plati jos ivairovė skatina naujai pažvelgti į valstybių plėtrą, organizacijų kuriamą vertę ir netgi permąstyti, ką reiškia būti žmogumi.
Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas ir vykdomasis pirmininkas Klausas Schwabas daugiau kaip 40 metų aktyviai dalyvaujantis sprendžiant tarptautinius klausimus ir tiesiogiai stebintis, kaip pasaulio lyderiai valdo skaitmeninę revoliuciją, yra įsitikinęs, kad prasideda itin jaudinantis ir sudėtingas laikotarpis. Knygoje „Ketvirtoji pramonės revoliucija“ jis nagrinėja esminius naujosios technologijos revoliucijos požymius, atskleidžia jos kuriamas galimybes ir dilemas. K. Schwabas apibrėžia, kaip naujos bendradarbiavimo ir valdymo formos, grindžiamos teigiamu ir visuotiniu požiūriu, gali pakreipti ketvirtosios pramones revoliucijos procesus visų labui. Bendrai prisiimdami atsakomybę už ateitį, kurioje inovacijos ir technologijos tarnaus žmonėms, galėsime pakelti žmoniją i naują sąmonės lygį.
Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas:
Gintautas Kvietkauskas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) prezidentas:
Ateities gamyklos, kuriose dominuos dirbtinis intelektas, daiktų internetas, nanotechnologijos, autonominiai automobiliai, daiktų spausdinimas, robotai – tai jau ne mokslinė fantastika, bet šiandienos realybė, kurią privalu pažinti ir priimti visiems. Profesorius teisus, sakydamas, kad neužtenka žinoti, ko reikia klestėjimui. Svarbu veikti!
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) ir partnerių išleista knyga „Ketvirtoji pramonės revoliucija” bus pristatyta „Metų Ekonomikos Forumo 2017” metu spalio 12 d. Vilniaus Rotušėje.