Lpk Logo Lt

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30

Gegužės 29 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovai dalyvavo Alytaus regiono pramonės ir verslo asociacijos steigiamojoje konferencijoje, kurioje buvo aptariamos naujos pramonės plėtros galimybės regione.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, kalbėdamas apie šį svarbų žingsnį, pabrėžė spartėjančią pramonės plėtrą regionuose. Anot jo, ateinančiais metais pramonė vis labiau suksis į regionus dėl geresnių susisiekimo sąlygų, infrastruktūros ir mažesnių kaštų, kurie didmiesčiuose tampa vis brangesni.

„Realybė yra tokia, kad pati pramonė kuo toliau, tuo labiau judės į regionus. Prieš dešimtmetį inovatyvi pramonė kūrėsi didmiesčiuose, tačiau šiandien tai jau yra įprasta, standartinė pramonė, kuri, kaip ir apdirbamoji pramonė, neturi kitos išeities, kaip judėti į regionus. Skirtumas tarp atlyginimų ir kiti veiksniai skatina pramonės plėtrą regionuose,“ – teigė V. Janulevičius.

Alytaus kraštas buvo įvardintas kaip svarbus strateginis regionas dėl savo geografinės padėties. V. Janulevičius paminėjo darbo jėgos problemą, tačiau išreiškė viltį, kad kuriant patrauklias darbo vietas, žmonės, kurie išvyko į didmiesčius, sugrįš dirbti atgal į savo regionus.

„Šis regionas tikrai ateinančius dešimt metų turės perspektyvą“, – prognozavo LPK prezidentas.

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus, LPK vadovas įvardino siekį, jog Alytaus verslo balsas efektyviau pasiektų politikos formuotojus Vilniuje, taip pat regiono įmonių plėtrą, susiduriančių su rimtais investicijų ir darbuotojų pritraukimo bei ugdymo iššūkiais.

Konferencijoje dalyvavusi LPK ekonomistė-analitikė Eglė Stonkutė su regiono pramonės įmonių atstovais dalinosi įžvalgomis apie tai, kokie iššūkiai laukia Alytaus regiono. Regiono ekonomikos struktūra, demografija ir darbo rinkos dinamika gali lemti regiono vystymosi ateitį arba sukurti prielaidas regionui pakliūti į vystymosi spąstus.

Dėkojame Alytaus verslininkams, kurių iniciatyvumas ir indėlis prisidėjo prie sėkmingo rezultato pasiekimo, taip pat LPK viceprezidentui, atsakingam už regionus, Alvydui Stulpinui. Kartu dirbsime, augsime ir sieksime, kad Alytaus regionas taptų neatsiejama LPK dalimi.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena
Alytus, Asociacijos, Nariai, Plėtra, regionai"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4970],"category_name":"Naujienos","tag":"Alytus, Asociacijos, Nariai, Pl\u0117tra, regionai","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="21">

Įrašykite paieškos frazę: