Lpk Logo Lt

Regioninių asociacijų atstovai Plungėje aptarė būtinybę stiprinti verslo ir savivaldos bendradarbiavimą

2023 11 16

Lapkričio 15 d. Plungėje, Plungės pramonininkų sąjungoje, vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) regioninių asociacijų vadovų susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo LPK viceprezidentas, Regioninės politikos komiteto pirmininkas Alvydas Stulpinas, LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius. Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti, kokios priemonės padėtų reikšmingai stiprinti verslo ir savivaldos bendradarbiavimą.

„Vienas iš prioritetinių LPK veiklos tikslų – stiprinti regionų plėtros tarybų savarankiškumą ir jų glaudesnį bendradarbiavimą su verslo atstovais. Verslo asociacijoms turi būti suteikiamos didesnės galios regionų plėtros tarybų veikloje, įstatyme numatant, kad verslo asociacijų atstovai turėtų vienodą balsavimo teisę, kaip ir kiti regionų plėtros tarybų nariai yra“, – akcentavo LPK generalinis direktorius R. Sartatavičius.

LPK viceprezidentas A. Stulpinas susitikime apžvelgė nuveiktus darbus ir tolimesnius LPK Regioninės politikos komiteto veiklos planus. Regioninių LPK asociacijų atstovai taip pat aptarė aptarė verslo dalyvavimą Regionų plėtros tarybų parnerių grupėse, kitus regionams aktualius klausimus.

Susitikimo dalyviai Plungėje apsilankė įmonėse UAB „Litspringas“ ir UAB „Baltic non-woven”, po vizito Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Justinas Šaltis pristatė Plungės pramonininkų sąjungos veiklas, iniciatyvas, bendradarbiavimo su savivalda patirtis. Pasidžiaugta, jog bendradarbiavimas vyksta, ieškoma efektyviausio modelio verslui aktualiems klausimams spręsti.

Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas Žydrūnas Grinius pristatė verslo ir Šiaulių savivaldybės bendradarbiavimo patirtį. Pasidžiaugė Trišalės Tarybos darbu ir rezultatais.

LPK viceprezidentas Alvydas Stulpinas pasiūlė, jog savivaldybėse, kaip pasiteisinantis modelis, būtų kuriamos trišalės tarybos, apjungiančios verslo organizacijas ir bendrai sprendžiančios aktualius klausimus.

Diskusijoje apie Partnerių grupės veiklas patirtimi dalinosi Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos direktorė Daiva Rimašauskaitė, Klaipėdos pramonininkų asociacijos administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos direktorė Reda Stankevičienė. Išsakyta daug siūlymų dėl Tarybų veiklos reglamento papildymo, partnerių grupės sudėties, reikiamų kompetencijų.

LPK viceprezidentas Alvydas Stulpinas apibendrindamas diskusiją pažymėjo, kad gyvi išvažiuojamieji susitikimai skirtinguose regionuose naudingi visiems.

„Geriau susipažįstame ne tik su nariais, bet labai svarbu, kad diskusijose dalinamasi patirtimi, kaip regionams sekasi prisitaikyti prie kintančių ekonominės ir socialinės aplinkos sąlygų, išnaudoti kiekvieno regiono konkurencinį pranašumą ir kompetenciją“, – sakė LPK viceprezidentas.

Susitikimas baigtas susitarimu, kad konkrečius siūlymus, kaip tobulinti Regionų tarybų Parnerių grupės veikimo modelį, artimiausiu metu bus teikiami VRM ir bus tęsiamos diskusijos su atsakingais asmenimis.

 

Susijusios naujienos

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30
Thumbnail Bendra 202405 24 Alytus

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46
Archyvas, LPK narių naujienos, Plungė, Pranešimai žiniasklaidai, regionai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1278],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, LPK nari\u0173 naujienos, Plung\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, regionai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: