Lpk Logo Lt

R.Dargis: „Stereotipus apie Lietuvos ir Lenkijos priešybes galime įveikti sėkmingai įgyvendindami bendrus projektus“

2015 09 28

Kaimyninėms valstybėms labai svarbus ekonominis bendradarbiavimas – Lietuva ir Lenkija šioje srityje turi gana ilgalaikį ir tvirtą pamatą. Šiandien, rugsėjo 28 d., Lietuvos Pramonininkų Konfederacija (LPK) ir asociacija „Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai” šį pamatą dar labiau sustiprino: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri leis dar efektyviau panaudoti  dviejų valstybių abipusio verslo potencialą.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps tiek solidžių Lietuvos ir Lenkijos įmonių, kurias vienija Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmai. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro abiejų šalių gerbūvio kūrimo.

„Kiek politikai ir skeptikai bekalbėtų, kad įžiūri nesutarimus tarp valstybių, tačiau Lietuvai ir Lenkijai svarbūs ekonominiai projektai pastaruosius kelerius metus sparčiu žingsniu judėjo į priekį. Energetikos srityje per rekordiškai trumpą laiką bendromis lietuvių ir lenkų jėgomis baigiama statyti elektros jungtis „LitPol Link“, kuri jau šių metų pabaigoje pradės veikti. Transporto sektoriuje kartu sprendžiame „Rail Baltica“ projekto problemas. Stereotipus apie Lietuvos ir Lenkijos priešybes galime įveikti sėkmingai įgyvendindami bendrus projektus,“ – sakė R.Dargis.

„Vienas iš Rūmų tikslų yra kurti verslui palankią aplinką, todėl Lietuvos Pramonininkų Konfederacija yra pats tinkamiausias partneris šiam tikslui pasiekti. Bendradarbiavimo sutartis sudaro galimybes mūsų organizacijoms ir nariams kartu ieškoti įdomių verslo projektų, naujų rinkų bei valstybėms glaudžiau bendradarbiauti ekonominėje plotmėje. Sieksime kartu išlaisvinti dviejų valstybių abipusio verslo potencialą,“ – sakė Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Jaroslav Neverovič.

Bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta trečią kartą organizuojamo „Business Mixer“ renginio metu. Šių metų kovą įkurta asociacija vienija jau 29 narius.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

***

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais Lietuvos-Lenkijos prekybos apyvarta pasiekė ir nežymiai viršijo 4,5 mlrd. eurų lygį. Lietuvos eksportas į Lenkiją siekia 2 mlrd. eurų, Lenkijos eksportas į Lietuvą – 2,5 mlrd. eurų. Pagal prekybos apyvartą 2014 m. Lenkija buvo trečia didžiausia Lietuvos prekybos partnerė – tai rodo didelę Lenkijos ir Lietuvos ekonominių santykių svarbą abiejų šalių ūkių vystymuisi.

Vertinant ilgalaikę Lietuvos-Lenkijos prekybos dinamiką, aiškiai matyti, kad dvišaliai ekonominiai santykiai stiprėja: per pastaruosius 5 m. bendra prekybos apyvarta išaugo 63 proc., Lietuvos eksportas į Lenkiją padidėjo 67 proc., o Lenkijos eksportas į Lietuvą išaugo 59 proc.

2014 m. Lietuvos eksportas į Lenkiją sudarė 8,2 proc. viso Lietuvos eksporto (3 vieta). 2014 m. Lietuvos importas iš Lenkijos sudarė 9,4 proc. viso Lietuvos importo (3 vieta).

2014 m. pabaigoje Lenkija užėmė 5 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. Daugiausiai Lenkijos įmonės Lietuvoje investavo į apdirbamąją gamybą ir statybą. 2014 m. pabaigoje tiesioginės Lenkijos užsienio investicijos Lietuvoje sudarė 713 mln. eurų.

Susijusios naujienos

V. Janulevičius: Kas atsitiko su Estija ir kokias pamokas...

2024 02 06
Woman Writing In A Notebook

E. Stonkutė: Kaip konfliktas Raudonojoje jūroje gali pave...

2024 01 05
Egle Stonkute 2 Scaled 1

V. Janulevičius: Kodėl ne tik per Kalėdas vertėtų galvoti...

2023 12 29
Eugene Zhyvchik Bbnd3wfwg0i Unsplash
Archyvas, ekonomika, Eksportas, Lenkija, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4001],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ekonomika, Eksportas, Lenkija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: