Lpk Logo Lt

Pristatytos intelektinės nuosavybės apsaugos Lietuvoje ir Kinijoje aktualijos

2017 04 06

Balandžio 6 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos valstybiniu patentų biuru (VPB), Kinijos Liaudies Respublikos intelektinės nuosavybės tarnyba (SIPO)  ir LPK Lietuvos–Kinijos verslo taryba, surengė seminarą, kuriame VPB ir SIPO atstovai pristatė intelektinės nuosavybės reikšmę verslui ir intelektinės nuosavybės apsaugos Kinijoje aktualijas.

LPK vykdomosios direktorės Giedrės Švedienės teigimu, Kinijos rinka yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų –  2016 m.  prekybos apyvarta su Kinija sudarė 840 milijonų eurų, eksportas – 123 mln. Ir šie skaičiai nuolat auga. Pasak jos, perspektyviausi lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų segmentai yra baldai, mediena, chemijos, tekstilės ir drabužių, optikos ir lazerių pramonės gaminiai, transporto ir logistikos paslaugos.

Seminare dalyvavęs Valstybinio patentų biuro direktorius Arūnas Želvys pabrėžė intelektinės nuosavybės apsaugos svarbą verslui. Jo teigimu, labai svarbu suprasti, kad  pati intelektinė nuosavybė ir jos apsauga padeda kurti pridetinę vertę pačiam verslui.

„Verslininkai dažnai pamiršta arba prisimena perdėm vėlai, kaip yra svarbu saugoti gamybos produktų autorystę, kuri kurs įmonei pridėtinę vertę  ir ateityje. Lietuvoje, palyginti su ES vidurkiu, savo atradimus ir produkciją patentuoja labai maža dalis verslo. Tačiau situacija jau gerėja – 2016 m. pateikta daugiau paraiškų išradimų patentams gauti ir prekių ženklams bei dizainams registruoti, “-  sakė Valstybinio patentų biuro direktorius Arūnas Želvys.

 Pasak jo, praėjusiais metais VPB pateikta beveik 6 tūkst. paraiškų pramoninės nuosavybės objektams registruoti. Šis paraiškų skaičius išradimų patentams, papildomos apsaugos liudijimams gauti, dizainams ar prekių ženklams registruoti išlieka stabilus. Tačiau suvestiniai praėjusių metų duomenys rodo, kad padaugėjo nacionalinių patentų paraiškų (28 proc.), nacionalinių prekių ženklų paraiškų (9 proc.) ir nacionalinių dizaino paraiškų (57 proc.), lyginant su 2015 m. duomenimis. 2016 m. buvo paduotos 153 nacionalinės patentų paraiškos. Iš jų 95 paraiškas pateikė Lietuvos pareiškėjai, 58 paraiškas – pareiškėjai iš užsienio. Didžiausią pareiškėjų iš užsienio dalį sudarė Kinijos verslas.

Kinijos Liaudies Respublikos intelektinės nuosavybės tarnybos vadovo pavaduotojas He Zhimin Lietuvos verslininkams pristatė Kinijos intelektinės nuosavybės sistemą, intelektinės nuosavybės apsaugos ir teisių gynimo klausimus, Kinijos patentų sistemą, SIPO viešąsias (taip pat elektronines) paslaugas.

Daugiau informacijos:

H.Zhimin skaidrės 

A.Želvio skaidrės

 

 

Daugiau informacijos:

Daiva Rimašauskaitė

LPK Komunikacijos departamento direktorė

Tel. 8 680 44245, el. p. daiva@archyvas.lpk.lt

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Kinijos iššūkis Europai

2024 03 27
Egle Stonkute 2 Scaled 1

V. Janulevičius: Laiškas Lietuvos biurokratams

2024 03 26
Dsc 3767

V. Janulevičius: Du scenarijai, arba kodėl šį pavasarį mu...

2024 03 21
Eugene Zhyvchik Utcj1rkzsxo Unsplash
Archyvas, Eksportas, Kinija, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3371],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Eksportas, Kinija, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: