Lpk Logo Lt

Prieš duodant kyšį verta pagalvoti, kur norėtumėte gyventi: Šveicarijoje ar Baltarusijoje?

2015 11 20

Atlikti tyrimai rodo, kad korupcijos apraiškų Lietuvoje mažėja, tačiau korupcijos rizikos tikimybė mažesniuose miesteliuose ir rajonuose išlieka didelė. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriaus Sigito Besagirsko, kuo mažesnė savivaldybė, tuo didesnė rizikos tikimybė: mažuose miesteliuose visi vieni kitus pažįsta, giminystės ir draugystės ryšiai yra labai glaudūs.

Specialistai akcentuoja, kad savivaldybių įstaigose ir įmonėse labai svarbus palankus mikroklimatas, kada darbuotojai jaučiasi saugesni ir mažiau pažeidžiami. Tačiau kovojant su korupcija rajonų gyventojams dažnai pritrūksta valios, taip pat kol problema žmonių tiesiogiai neliečia, jie taip pat nelinkę su šia problema kovoti.

Lapkričio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybėje surengtame seminare ,,Korupcijos problemos viešajame ir privačiajame sektoriuje” VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centro vykdančioji direktorė, Europos judėjimas Lietuvoje ekspertė Ramunė Mereckienė akcentavo, kad labai daug darbdavių korupcijos reikšmę supranta tik tada, kai susiduria su valstybės tarnybomis ir STT, ir šiuo metu daugelis darbdavių yra įsitikinę, kad korupcijos prevencija yra pigiau nei korupcinė veika.

Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovo Leono Barišausko pateikta informacija rodo, kad 2014 metais dėl korupcinės veikos buvo nuteisti 99 asmenys (iš jų vienas meras),  tačiau didžiajai daliai nuteistųjų skiriamos piniginės baudos (didžiausia skirta bauda 97,5 tūkst. Lt).

„Labai svarbu suvokti, kodėl negalima duoti kyšių. Pagalvokite, kur labiau norėtumėte gyventi: Baltarusijoje, Ukrainoje, Zimbabvėje ar Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje? Aišku rinktumėtės Vakarų Europos valstybes, nes ten yra aiškios taisyklės, viskas skaidru ir prognozuojama. Kuo korupcijos lygis yra žemesnis, tuo gyventojų gyvenimo kokybė yra geresnė, tokiose šalyse labiau nori kurtis verslas. Turime suprasti, kad tik mažindami korupciją, mes gyvensime panašiau į Šveicariją nei į Baltarusiją,“ – sako S.Besagirskas.

Kuo korupcijos lygis yra žemesnis, tuo gyventojų gyvenimo kokybė yra geresnė, tokiose šalyse labiau nori kurtis verslas. Turime suprasti, kad tik mažindami korupciją, mes gyvensime panašiau į Šveicariją nei į Baltarusiją.

LPK, bendradarbiaudama su Lietuvos kovos su korupcija institucijomis, nuo 2015 m. rugsėjo mėn. iki 2016 m. spalio mėn. vykdo projektą, pagal kurį dešimtyje Lietuvos savivaldybių bus skatinamas antikorupcinių priemonių kūrimas vietos ir regionų lygiu. Šio projekto pagrindu bus sukurta korupcijos prevencijos pagalbos interneto svetainė, kurioje bus skelbiami svarbūs korupcijos prevencijos faktai.

Susijusios naujienos

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30
Thumbnail Bendra 202405 24 Alytus

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46
Archyvas, Korupcija, Pranešimai žiniasklaidai, regionai, Savivaldybės, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3924],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Korupcija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, regionai, Savivaldyb\u0117s, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: