Lpk Logo Lt

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25

Balandžio 29 d. startuos skatinamoji finansinė priemonė „Milijardas verslui“, kuri sudarys galimybę verslui gauti iki 250 mln. eurų siekiančias paskolas. 

Paskolos bus teikiamos projektams, kuriais siekiama investuoti į aplinkai draugiškas technologijas, žiediškumo didinimą, dekarbonizaciją, energijos vartojimo efektyvumą, mažaatliekių, pažangių, novatoriškų ir skaitmeninių technologijų diegimą, taip pat ir aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos pajėgumų plėtrą bei gynybos ir saugumo pramonę.

„Milijardas verslui“ priemonę administruoja „Invega“. Paraiškas paskoloms bus galima teikti nuo balandžio 29 d., o paskolų sutartis pasirašyti iki 2026 m. birželio 30 d.

„Verslą kuriantys žmonės gali daug: rizikuoti, kurti darbo vietas ir ugdyti mūsų šalies ekonomiką. Vien praėjusiais metais bendras Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teikiamų pagalbos priemonių paketas siekė beveik 2 mlrd. Eur. Iš jų buvo finansuojamos priemonės augimui, pertvarkai, žaliajai ekonomikai. Tačiau akivaizdu, kad stambaus kapitalo projektai dažnai likdavo nuošalyje. Taigi milijardas eurų būtent ir atvers galimybes kurti bei plėsti stambius projektus, o kartu užtikrins investicijas į tvarų Lietuvos verslą ir inovacijas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Ši priemonė yra svarbiausia metų priemonė, ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) jos laukė ilgai ir laukė labiausiai. Ir daug dirbo, kad sulauktų. Kodėl? Nes patiriamo nuosmukio metu, kai visos investicijos stoja ir matome pramonės sektoriaus stagnaciją, ji sudaro galimybę pramonei ir visam verslui gauti pinigų nepaprastai reikalingoms naujovėms. Gauti lėšų investuoti į pažangesnes, inovatyvesnes, aukštos pridėtinės vertės darbo vietas. Šios inovacijos – o ši priemonės skirta būtent joms – dabar absoliučiai būtiniausios perorientuojant mūsų gamybą prie naujų poreikių, prie pasaulinės inovatyvios pramonės darbotvarkės”, – pažymi LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

„Sieksime, kad ši priemonė darytų teigiamą poveikį šalies ekonomikai ir kad įvairūs sektoriai gautų finansavimą, o įmonėms būtų lengviau vystyti savo inovatyvius ir į tvarumą orientuotus projektus. Startuojame su 1 mlrd. eurų, tačiau sukauptos palūkanos, grįžtantys paskolų mokėjimai vėl bus reinvestuojami, tad, skaičiuojame, bendras efektas turėtų siekti iki 2 mlrd. eurų. Labai svarbu ir tai, kad šios priemonės lėšomis galės pasinaudoti ir gynybos bei saugumo sektoriuje veikiančios įmonės, kas išlieka vienu iš prioritetų artimiausiais metais“, – teigia Inga Beiliūnienė, INVEGOS  valdybos narė ir Verslo plėtros vadovė.

Pagal naująją priemonę verslas galės gauti iki 150 mln. eurų INVEGOS tiesiogiai teikiamų arba subordinuotų paskolų, o sindikuotų paskolų finansavimo suma galės siekti iki 250 mln. eurų. Dėl paskolų galės kreiptis labai mažos, mažos ir vidutinės (MVĮ) bei didelės įmonės. Maksimali paskolų trukmė – 15 metų su galimybe pratęsti iki 20 metų.

Norinčioms pasinaudoti priemone įmonėms taip pat numatyti ir kiti kriterijai, tarp kurių – ryšių su Lietuvai priešiškomis valstybėmis neturėjimas, užtikrinimas, kad projektai nedaro reikšmingos žalos aplinkai, taip pat kad projekte dalyvauja tiekėjai ir (ar) rangovai, kurie nėra kontroliuojami trečiųjų šalių subjektų, o jų valdymo organai veikia ES.

Priemonė bus įgyvendinama per Inovacijų skatinimo fondą. Trišalė sutartis bus pasirašyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos ir INVEGOS.

(Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nuotr.)

Susijusios naujienos

Antrai kadencijai Lietuvos pramonininkų konfederacijos pr...

2024 05 23
20240523 7

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Kelis mėnesius iš eilės fiksuojamas nuoseklus Pramonės lū...

2024 05 07
Pav Pli202404
dekarbonizacija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, energetinis efektyvumas, Featured, finansavimas, INVEGA, Milijardas verslui, paskolos, pramonė, skaitmeninimas, žiediškumas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4764],"category_name":"Naujienos","tag":"dekarbonizacija, Ekonomikos ir inovacij\u0173 ministerija, energetinis efektyvumas, Featured, finansavimas, INVEGA, Milijardas verslui, paskolos, pramon\u0117, skaitmeninimas, \u017eiedi\u0161kumas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="66">

Įrašykite paieškos frazę: