Lpk Logo Lt

Pramonininkai pagerbė versle ir kultūroje nusipelniusius žmones

2014 12 20

Gruodžio 19 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos pramonininkų konfederacija šventiniame renginyje pagerbė nusipelniusius ir įteikė Petro Vileišio, „Inovacijų prizo“, „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominacijų apdovanojimus.

Susirinkusius švenčių proga pasveikino LPK prezidentas Robertas Dargis, taip pat šventinio vakaro svečiai – Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Šventiniame renginyje dalyvavo šalies politikai, diplomatinio korpuso atstovai, šalies pramonės ir verslo įmonių vadovai.

LPK prezidentas Robertas Dargis ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Petro Vileišio nominacijos apdovanojimus įteikė AB „Vakarų laivų gamykla“ generaliniam direktoriui Arnoldui Šileikai – už pasiekimus vystant laivų statybos pramonę Lietuvoje, mokslo ir verslo bendradarbiavimo iniciatyvas, mecenatinę veiklą socialiniame-kultūriniame šalies gyvenime, taip pat nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovui ir vyriausiajam dirigentui Juozui Domarkui.

Petro Vileišio vardo nominacijos taip pat įteiktos jaunosios kartos atstovams: KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto doktorantei Eglei Vaičiukynaitei už vartotojų emocijų virtualioje erdvėje poveikio verslo plėtrai tyrimus, doktorantų draugijos ir „Marketingo akademijos“ įkūrimo iniciatyvas, kasmetinį socialinės iniciatyvos „Pasveikink vienišą žmogų“ sumanymą ir įgyvendinimą. Taip pat Telšių „Džiugo“ gimnazijos vienuoliktokui Lukui Kaminskiui už kūrybišką pilietinių iniciatyvų įgyvendinimą, siekiant palaikyti Baltijos šalių vienybę, ir istorijos perteikimą jaunajai kartai, puikius mokymosi rezultatus.

LPK Petro Vileišio nominacijos apdovanojimu pagerbia Lietuvos ir užsienio piliečius, už asmeninius nuopelnus versle bei visuomeninėje veikloje bei jaunosios kartos atstovus už studijų ir mokymosi pasiekimus.

Jubiliejinį Inovacijų prizo 2014 apdovanojimą pelnė aštuonios įmonės

VšĮ Lietuvos inovacijų centro kartu su LPK rengiamo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2014“ ekspertai dviejose kategorijose apdovanojimus skyrė aštuonioms įmonėms. Apdovanojimus dešimtmetį švenčiančio Lietuvos invoacijų centro prizus renginyje nominantams įteikė Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Inovatyvaus produkto“ kategorijoje nugalėjo:

 • UAB „Elinta“ – elektrinė pavara dviračiams Rubbee
 • UAB „August ir Ko“ – biologinis nuotekų valymo įrenginys AT+P
 • UAB „Agrolinija“ – kompostuoto galvijų mėšlo granuliavimo įranga
 • UAB „Sprana“ – spektroskopinis UV-Vis-NIR analizatorius mineralinėms trąšoms

„Inovatyvios įmonės“ kategorijoje nugalėjo:

 • UAB „Panoden“ – viena iš Baltijos šalių lanksčios pakuotės iš polimerinių plėvelių su fleksografine spauda gamybos lyderių. Įmonė nuolat kuria naujus produktus, sistemingai tobulina gamybos, kokybės užtikrinimo ir pardavimo procesus, aktyviai bendradarbiauja su KTU mokslininkais. Inovacijų plėtojimo dėka kasmet į rinką pateikiama po keletą produktų, apyvarta auga 15-20 proc. kasmet.
 • UAB „BALTO trader“ – personalizuotų knygų, fotoknygų maketavimo ir spausdinimo įmonė, vartotojams siūlanti inovatyvius produktus bei paslaugas su prekiniu ženklu ZOOMBOOK. Naujausių žinių taikymas, sistemingos investicijos į inovatyvius knygų maketavimo ir gamybos sprendinius.
 • UAB „Juodeliai“ – aukštos kokybės medinių Europos standarto padėklų, chemijos pramonės padėklų ir nestandartinių padėklų ruošinių gamybos įmonė. Gamybos procese naudojama inovatyvi ir visiškai kompiuterizuota medienos perdirbimo linija, neturinti analogų Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Įmonėje naudojama metrinė valdymo struktūra, investicijos į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir modernias technologijas leido plėstis Jungtinių Arabų Emiratų ir Kinijos rinkose, bei padidinti eksporto apimtis iki 90 proc.
 • UAB „Lietuvos energija“ – strategiškai svarbi energetikos grupė, daugiau nei 2 mln. Lietuvos vartotojų užtikrinanti būtinąsias paslaugas: elektros, gamtinių dujų, šilumos tiekimą. Įmonė realizuotas holistinis požiūris plėtojant inovacijas – įgyvendinamas didelis kompleksas inovacinių projektų sistemingai investuojant į įrenginius ir technologijas, išmaniojo tinklo technologijas, valdymo sistemas bei darbuotojus.

Konkurso „Inovacijų prizas“ tikslas – skatinti technologinę plėtrą bei suteikti įmonėms galimybę įvertinti savo konkurencingumą ir inovatyvumą. Konkursą globoja Ūkio ministerija.

Sėkmingai dirbanti įmonė – 2014“

Šventiniame renginyje, aštuoniose įmonių grupėse LPK prezidentas Robertas Dargis kartu su Susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene apdovanojimus įteikė vertinimo komisijos atrinktoms 35 įmonėms už sėkmingą veiklą 2014 metais.

„Sėkmingai dirbančios įmonės 2014“ buvo vertinamos pagal produkcijos ir paslaugų apimtis (metinės pajamos), pelningumą, investicijas į gamybą, eksporto apimtis (pagaminta produkcija ar suteiktos paslaugos realizuotos už Lietuvos ribų), darbo našumo rodiklius ir kitus papildomus kriterijus.

Nominacijos apdovanojimas įteiktas įmonėms:

 • Paslaugų, pervežimo paslaugų, krovos darbų įmonių grupėje: UAB Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB Klaipėdos jūrų kompanija “Bega“, UAB „Vakarų krova“, VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“, AB „Lietuvos paštas“, UAB „Aurika“, UAB „Inspecta“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Kauno vandenys“.
 • Chemijos pramonės, biotechnologijos sektoriaus įmonių grupėje: UAB „Sicor Biotech“.
 • Statybos pramonės sektorius įmonių grupėje: Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“,AB „Požeminiai darbai“, UAB „Inžineriniai tinklai“, UAB „Elektromontuotojas“, AB „Montuotojas“, AB „YIT Kausta“, UAB „Plungės lagūna“.
 • Statybinių medžiagų gamybas ir statybos įmonių grupėje: UAB „Bodesa“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Voestalpine VAE Legetecha“, AB “Anykščių kvarcas”, UAB „Novalda“, UAB „Idelis“,UAB „Glasvega“.
 • Pakavimo ir pakuočių gamybos įmonių grupėje: UAB „Pack Klaipėda“.
 • Maisto pramonės įmonių grupėje: AB „Actas“, UAB „Plungės šaltis“, UAB Vičiūnų grupė.
 • Aprangos, tekstilės įmonių grupėje: A.R. Baumilų TŪB „Klasikinė tekstilė“, UAB „Vilkijos gija“.
 • Elektronikos ir mašinų gamybos įmonių grupėje: UAB „Umega“, UAB „Selteka“, UAB „Terekas“.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Apdovanojimai, Archyvas, Inovacijų prizas, Petro Vileišio nominacija, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Sėkmingai dirbanti įmonė, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4106],"category_name":"Naujienos","tag":"Apdovanojimai, Archyvas, Inovacij\u0173 prizas, Petro Vilei\u0161io nominacija, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, S\u0117kmingai dirbanti \u012fmon\u0117, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: