Lpk Logo Lt

„Philip Morris Lietuva“ – pirma pasaulyje korporacijos gamykla, užtikrinanti nulinę oro taršą

2019 11 21

Lietuvos pramonininkų konfederacijos neasocijuotai narei, pirmajai Lietuvos užsienio investuotojai  UAB „Philip Morris Lietuva“ suteiktas ypatingas „Carbon – Neutral“ statusas. Sertifikatas, kurį suteikė Šveicarijoje įsikūrusi tarptautinių klimato apsaugos projektų lyderė „myclimate“, patvirtina, jog Klaipėdoje įsikūrusi gamykla gamina produkciją, užtikrindama nulinę oro taršą.

Tai pirmoji iš 44 pasaulyje esančių „Philip Morris“ gamyklų, kuriai oficialiai suteikiamas toks statusas.  Vykdydama energijos resursų vartojimo mažinimo programas, įmonė visiškai kompensuoja į aplinką išmetamus teršalus.

Sakydamas sveikinimo kalbą, UAB „Philip Morris Lietuva“ direktorius Bruno Romeu pabrėžė, jog didžiuojasi būdamas pirmosios „Philip Morris“ įmonės pasaulyje, užtikrinančios nulinę oro taršą, dalimi.

„Paskutinis dešimtmetis buvo itin prasminga šio fabriko komandos kelionė, kurios tikslas – sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Per pastaruosius 8 metus gamyklos išmetamas anglies kiekis buvo sumažintas 3 kartus, įgyvendinti milžiniški projektai siekant optimizuoti energijos vartojimą ir sumažinti išmetamą anglies dvideginio kiekį. Be to, buvo nuolat ieškoma ir investuojama į alternatyvius energijos šaltinius, sumažinančius į aplinką išmetamus teršalus“, – sakė B. Romeu.

Jo teigimu, investicijos į klimato apsaugos projektus nėra vien tik žodžiai. Šiuo konkrečiu atveju „Philip Morris Lietuva“ įgyvendina ir socialinę misiją – remia daugiau nei 9000 Indijos šeimų, skatina biodujų projektus ir prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo ir miškų naikinimo mažinimo.

Oficialiame sertifikato įteikimo renginyje dalyvavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos politikos, verslo atstovai bei aukščiausi „Philip Morris“ vadovai.  Čia apsilankiusi kompanijos tvarumo direktorė Laurence Ruffieux teigė, kad klimato kaitos pokyčiai yra vienas didžiausių mūsų iššūkių, todėl ji labai džiaugiasi, jog būtent Lietuva pradeda visame pasaulyje esančių „Philip Morris“ atstovybių kelionę, užtikrinant nulinę klimato taršą.

Prieš 4 metus 195 šalys Paryžiuje pasirašė susitarimą, kuriame yra išdėstytas visuotinis veiksmų planas, kaip kovoti su galimai katastrofiškais klimato kaitos padariniais. Valstybės sutarė, užtikrinti, kad pasaulio klimatas atšiltų gerokai mažiau nei iki vadinamos pramonės revoliucijos ir neviršytų 1,5 laipsnio Cecilijaus.

„Mes palaikome Paryžiaus susitarimą, todėl vienas iš mūsų strateginių tikslų – dar iki 2030 atlikti savo vaidmenį kovojant su klimato kaita ir visiškai atsisakyti anglies išmetimo. Esame įsipareigoję vadovautis tvarumo principais ir imamės veiksmų, norėdami parodyti savo atsidavimą. Bedūmės ateities sukūrimas, cigarečių pakeitimas mažiau žalingomis alternatyvomis, nulinė oro tarša – tai tik nedidelė mūsų ilgo kelio pradžia prisidedant prie sveikesnės ir ekologiškesnės visuomenės sukūrimo“, – sakė „Philip Morris International“ tvarumo vadovė L. Rufflieux.

„Philip Morris Lietuva“ – pirmasis užsienio investuotojas mūsų šalyje. Nuo 1993 metų Lietuvoje veikianti įmonė kartu yra ir trečias didžiausias šalies mokesčių mokėtojas. Per pastaruosius 10 metų UAB „Philip Morris Lietuva“ ir UAB „Philip Morris Baltic“  į Lietuvos valstybės biudžetą sumokėjo daugiau kaip 2 milijardus eurų įvairių mokesčių.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, lpk, LPK narių naujienos, pramonė, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2514],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, lpk, LPK nari\u0173 naujienos, pramon\u0117, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: