Lpk Logo Lt

Pagrindinė LPK verslo delegacijos žinia „BusinessEurope Day 2020“ susitikimuose: žaliojo kurso sėkmė priklausys ir nuo stipraus bei konkurencingo Europos verslo

2020 03 05

Ketvirtadienį Belgijos sostinėje prasidėjo Europos aukščiausio lygio verslo ir politikos renginys „BusinessEurope Day 2020“. Jame dalyvauja nuo antradienio Briuselyje viešinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidento Vidmanto Janulevičiaus vadovaujama verslo misija. Delegacijos sudėtyje transporto ir logistikos, trąšų, biodegalų verslo sektorių atstovai. Pagrindinis verslo misijos susitikimų su Europos Komisijos, Europos Parlamento nariais, diplomatais leitmotyvas, akcentuotas ir „BusinessEurope Day 2020“ atidarymo kalbose – ES konkurencingumo stiprinimas globaliose pasaulio rinkose.

Pirmąją vizito dieną – antradienį – LPK delegacija susitiko su Europos Komisijos, Europos Parlamento nariais, diplomatais. Apsilankymo NATO būstinėje metu aptarė Lietuvos pramonės galimybes dalyvauti projektuose aptarnaujančiuose NATO poreikius.

Susitikime su Virginijumi Sinkevičiumi – už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingu eurokomisaru, buvo aptartas Europos Komisijos Žaliasis kursas. LPK pabrėžė palaikanti ilgalaikes klimato neutralumo ambicijas ir akcentavo, kad šiam tikslui pasiekti būtina susitelkti į Europos verslo ir pramonės konkurencingumo stiprinimą.

„Europos Komisija pateikė pirmąjį ES klimato teisės aktą, kuris tampa pirmu žingsniu įgyvendinti ambicingus ES tikslus pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos modelio iki 2050 m. LPK iš principo remia Europos Komisijos paskelbtą Žaliąjį kursą ir klimato neutralumo ambicijas, bet akivaizdu, kad Komisija turi atsižvelgti ir į valstybių narių įmonių laukiančius iššūkius. ES turi kartu užtikrinti Europos verslo konkurencingumą bei sukurti šių tikslų įgyvendinimui palankias sąlygas – stabilią reguliacinę aplinką, sąlygas inovacijoms, technologinei pažangai ir plačiam technologijų pritaikymui, geresnes sąlygas technologijų ir transformacijos finansavimui, geros kokybės energetikos infrastruktūrą, tinkamas sąlygas įgyvendinti žiedinės ekonomikos tikslus ir t.t.“, – pažymi LPK viceprezidentas V. Janulevičius.

Pasak jo, įmonės neprieštarauja CO2 išmetimų mažinimui, tačiau tam turi būti užtikrinamos tinkamos finansinės pagalbos priemonės. Būtina tinkamai pristatyti ir įvertinti visų paskelbtų priemonių nuostatas ir pasinaudojimo galimybes.

V. Janulevičius susitikimuose su EK pareigūnais pabrėžė, kad Lietuvos verslą neramina planai peržiūrėti ir sugriežtinti 2030 m. CO2 emisijų tikslus. 2030 m. tikslai tik neseniai patvirtinti, todėl dėmesį būtina sutelkti į šių tikslų įgyvendinimą ir sąlygų transformacijai gerinimą – finansines priemones ir mechanizmus ir kt. Įmonėms reikia reguliacinio prognozuojamumo ir stabilumo, nes reikalavimų kaitaliojimas eigoje yra smūgis investicijų planavimui.

„LPK, drauge su narėmis, aktyviai dalyvauja Mobilumo paketo svarstyme, kuris yra vienas labiausiai kontraversiškų teisėkūros procesų, grasinantis esminiams ES principams – Vidaus rinkai, Žaliajam kursui, apskritai – ES konkurencingumui, o taip pat ir Lietuvos ekonomikai. Apie tai kalbėjome ir susitikimuose Briuselyje. Pabrėžėme, kad Mobilumo paketas prieštarauja Europos žaliajam susitarimui ir ES bendrajai rinkai“, – sakė LPK viceprezidentas.

Pasak jo, Europos Komisija turi įvertinti tą faktą, kad dėl Mobilumo paketo įpareigojimo vilkikus grąžinti namo vien periferijoje esančios ES valstybės papildomai per metus išmes didžiulius CO2 kiekius, kas prieštarauja Žaliojo kurso deklaruojamiems tikslas.

Ketvirtadienį konferenciją „BusinessEurope Day 2020“ atidarė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Pasak jos, šiuo metu sprendžiasi, ar Europa bus pasaulio žaidėja, ar pavirsime į „tiesiog žaidimų aikštelę“.

„Mes įsitikinę, kad mūsu kontinentas gali pats pasirinkti savo ateitį. Dėl to Europos Komisija priėmė Žaliąjį kursą ir suplanavo pasiekti klimato neutralumo tikslų iki 2050 m.: vakar paskelbtas pasiūlymas dėl pirmojo klimato teisės akto, kurį svarstys ES valstybės narės ir Europos Parlamentas. Šis dokumentas nubrėš judėjimo kryptį visu tipų pramonės ir verslo įmonėms. Žaliasis kursas – tai augimo strategija. Augimo kelias verslui pasitelkti dirbtinį intelektą, didžiuosius duomenis ir t.t.“, – pabrėžė EK pirmininkė.

Dar vienas iššūkis, pasak jos, – geopolitiniai pasikeitimai.

„Pasaulio prekyboje sugrįžta protekcionizmas. ES pasiruošusi išlaikyti ir toliau vystyti partnerystes visame pasaulyje, tačiau sieks užtikrinti, kad ES partneriai laikytųsi tų pačių taisyklių“, – sakė U. von del Leyen.

Susijusios naujienos

Europos pramonės lyderiai įvardijo 10 skubių veiksmų ES k...

2024 02 27
Antwerpdeclarationinsidenews 1024x683

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash
Archyvas, BusinessEurope, ES, Europos Komisija, konkurencingumas, lpk, Mobilumo paketas, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2443],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, ES, Europos Komisija, konkurencingumas, lpk, Mobilumo paketas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: