Lpk Logo Lt

Neformalioje praktinėje diskusijoje bus pristatyta ES prekybos politikos strategija

2016 03 24

Vilniuje lankysis Europos Komisijos Prekybos direktorato Strateginio padalinio atstovė Rūta Žarnauskaitė. Užsienio reikalų ministerija kovo 29 d. 11.00 val. organizuoja neformalią praktinę diskusiją ir nuomonių apsikeitimą apie ES prekybos politikos strategiją, kuri projektuojama šiandienai ir ES ateičiai.

Europos Komisijos atstovė pristatys ES prekybos politikos strategiją „Prekyba visiems: Atsakingesnės prekybos ir investicijų politikos kūrimas“, jos esminius aspektus, naujus prekybos politikos instrumentus, kurie yra atspindėti šiuo metu vykstančiose derybose ir būsimose derybose dėl laisvosios prekybos susitarimų

Bus galimybė iš pačių strategijos autorių išgirsti, kokias galimybes ir naudą ES ekonomikai bei ES verslui siekiama sukurti naujosios ES Prekybos politikos strategijos priemonėmis, kam turime ruoštis ateityje, kokios naujos galimybės gali atsiverti mūsų verslui ne Europos Sąjungos šalyse, kaip turėtume reaguoti į galimus naujus siūlymus.

Renginys vyks kovo 29 d. 11 val. Užsienio reikalų ministerijoje (J.Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius).

Labai laukiame Jūsų aktyvaus dalyvavimo. Apie dalyvavimą prašome pranešti elektroninio pašto adresu stase.juodyte@urm.lt,  jurate@archyvas.lpk.lt.


ES prekybos politikos strategija

ES prekybos politikos strategija „Prekyba visiems: Atsakingesnės prekybos ir investicijų politikos kūrimas“ (lietuvių kalba)


2015 m. spalio 14 d. Europos Komisija pristatė naują prekybos ir investicijų strategiją, kurioje siūloma laikytis trijų pagrindinių principų – veiksmingumo, skaidrumo ir vertybių, siekiant užtikrinti, kad prekybos politikos naudą pajustų kuo daugiau žmonių.

Strategija parengta remiantis puikiais Europos prekybos rezultatais, rodančiais, kad ES įmonių eksportas į kitas pasaulio šalis sudaro beveik tokią pat dalį kaip Kinijos, ir yra didesnis, negu Jungtinių Amerikos Valstijų ar bet kurios kitos šalies įmonių.

Su eksportu už ES ribų jau susiję daugiau kaip 30 mln. darbo vietų. Ateityje 90 proc. pasaulio ekonomikos augimo vyks už Europos ribų. Nauja strategija leis prekybos susitarimus padaryti veiksmingesniais, padės sukurti daugiau galimybių, taip pat Europoje išlaikyti darbo vietas.


 

Susijusios naujienos

LPK priesakai ir palinkėjimai Lietuvoje išrinktiems Europ...

2024 06 10
Lietuvos PramonininkŲ Konfederacijos Priesakai Ir PalinkĖjimai Lietuvoje IŠrinktiems Europos Parlamento Nariams 2024–2029 MetŲ Kadencijai (presentation)

Balsuokime už vieningą, demokratinę, konkurencingą, ekono...

2024 06 05
Web

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023
Archyvas, ES, Europos Komisija, LPK narių naujienos, Prekyba, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3787],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, Europos Komisija, LPK nari\u0173 naujienos, Prekyba, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="505">

Įrašykite paieškos frazę: