Lpk Logo Lt

Naujos knygos iš verslo rankų keliauja į Lietuvos regionų bibliotekas

2015 12 31

Šiemet prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės organizuojamos akcijos „Knygų Kalėdos“ prisijungusi Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) bei  jos nariai aktyviai prisideda pildant Lietuvos viešųjų ir mokyklų bibliotekų lentynas naujomis ir skaitytojų jau pamėgtomis knygomis.

„LPK ragina Lietuvos verslą prisidėti prie plataus akiračio piliečių ugdymo ir tai daryti ne tik prieš šventes, bet visus metus. Ar tai būtų dovanojamos knygos, ar skiriamas laikas susitikti su jaunąja karta, regionų gyventojais. Turime suprasti, kad tik padėdami vieni kitiems ir plėsdami savo akiratį galėsime kurti kūrybingą, plačiai mąstančią ir savimi pasitikinčią valstybę,“ – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

LPK ragina Lietuvos verslą prisidėti prie plataus akiračio piliečių ugdymo ir tai daryti ne tik prieš šventes, bet visus metus. Ar tai būtų dovanojamos knygos, ar skiriamas laikas susitikti su jaunąja karta, regionų gyventojais. Turime suprasti, kad tik padėdami vieni kitiems ir plėsdami savo akiratį galėsime kurti kūrybingą, plačiai mąstančią ir savimi pasitikinčią valstybę.

2016 m. sausio mėnesį Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją pasieks LPK Prezidento Roberto Dargio dovanotos ir šios gimnazijos bibliotekai reikalingos knygos už 150 eurų.

Panevėžio krašto pramonininkų asociacijai priklausančios įmonės – UAB „Adax“ ir UAB „Panevėžio Aurida“ – aktyviai bendradarbiauja su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės–Bitės viešąja biblioteka. Dar prieš šventes šią biblioteką pasiekė UAB „Panevėžio Aurida“ dovanotos knygos už 1000 eurų, UAB „Adax“ bibliotekos prašymu Biržų vaikų socializacijos centrui taip pat dovanojo bilietus į pasirinktą filmą Panevėžio kino centre. Daugumai mokinių šiame kino centre nėra tekę lankytis.

„Knygų Kalėdos“ kartu su  AB „Lietuvos geležinkeliai“ atkeliavo ir į Radviliškį. LPK neasocijuoti nariai AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio viešajai bibliotekai padovanojo įvairių knygų: grožinės literatūros vaikams ir suaugusiems, kalendorių. Viso dovanota per 30 įvairių spaudinių.

Dar lapkritį AB „Lifosa“ Kėdainių M.Daukšos viešajai bibliotekai nupirko knygų už 1000 eurų, o LPK prezidentas Robertas Dargis taip pat įteikė naujų knygų rinkinį už 150 eurų Mažeikių M. Račkausko gimnazijos bibliotekos skaitytojams.

LPK narės – Lietuvos spaustuvininkų asociacijos – nariai penktus metus yra šios akcijos partneriai ir prisideda prie akcijos organizavimo bei nemokamai spausdina visą akcijai reikalingą reklaminę medžiagą.

Šiuo metu valstybė viešųjų bibliotekų aprūpinimui teskiria vos  0,58 eur per metus vienam gyventojui.

Akcijoje „Knygų Kalėdos“ dalyvauja 1270 savivaldybių viešųjų, kaimo ir miestelių, akademinių, specialiųjų bibliotekų, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, 1500 mokyklų bibliotekų.

Akcija organizuojama jau penktus metus iš eilės. Per ketverius akcijos metus šalies bibliotekoms padovanota per 122 tūkst. knygų. Pernai per „Knygų Kalėdas“ pavyko surinkti 40 tūkst. naujų knygų.

Rekomenduotinų knygų sąrašą ir daugiau informacijos galite rasti čia: www.knygukaledos.lt.

Akcija tęsis iki sausio 6 d.

Susijusios naujienos

Regioninių pramonės asociacijų tinklas plečiasi į Alytų

2024 05 30
Thumbnail Bendra 202405 24 Alytus

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Mažeikių verslo bendruomenė aptarė Lietuvos ekonomikos pl...

2024 05 13
Photo 2024 05 10 15 00 46
Archyvas, regionai, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3880],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, regionai, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="500">

Įrašykite paieškos frazę: