Lpk Logo Lt

Metų ekonomikos forume mokslo, verslo ir politikos lyderiai ieškojo sprendimų, paskatinsiančių inovacijų proveržį

2018 11 06

Vilniuje antradienį įvykęs Metų ekonomikos forumas, šiemet sukvietė dalyvius diskutuoti ir drauge paieškoti sprendimų – kaip paskatinti inovacijų ir produktyvumo proveržį Lietuvoje. Ketvirtojoje Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) organizuojamoje konferencijoje tarptautinių organizacijų, Lietuvos ir užsienio šalių verslo, politikos ir mokslo lyderiai daugiausiai dėmesio skyrė mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbai bei įžvalgoms, kokios Lietuvos valdžios bei ES paramos priemonės reikšmingiausiai galėtų prisidėti stiprinant šalies ir visos Europos konkurencingumą.

Pasak forumą atidariusio LPK prezidento Roberto Dargio, tai, kad šių metų konferencijos tema yra itin aktuali, patvirtino Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) išvados, jog Lietuvos produktyvumas ženkliai atsilieka nuo EBPO vidurkio bei faktas, kad net 85 proc. Lietuvoje dirba žemą pridėtinę vertę kuriančiose srityse.

„Esminis klausimas šiandien – kaip Europa atlaikys konkurencinius iššūkius? Kadangi Lietuvos ateitis tampriai susijusi su visos Europos ateitimi, svarbu įvertinti – kokius veiksmus turime atlikti, kad neatsiliktume nuo sparčiai įsibėgėjusio inovacijų traukinio. Tam reikalingas mokslo finansavimas, inovacijų ekosistemos kūrimas, vieninga Europos rinka, vieningas reguliavimas ir biurokratinių kliūčių mažinimas ir – labai svarbu – švietimas, kuris yra mūsų raktas į ateitį. Šiandien kalbame apie tai, kaip Europos politika ruošiasi vienam iš svarbiausių konkurencingumo iššūkių. Svarbu galvoti, kokias galimybes mūsų verslas turi prieiti prie struktūrinės paramos ir galiausiai – įkvėpti geriausio verslo ir mokslo bendradarbiavimo paieškoms ir produktyvumo augimui”, – sakė R. Dargis.

Metų ekonomikos forume EBPO Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Masamichi Kono akcentavo, kad reikšmingiems pokyčiams inovacijų ir produktyvumo srityje svarbus ne tik finansavimas, bet ir tai skatinanti aplinka.

Europos Sąjungos komisaro Carlos Moedas, atsakingo už mokslinius tyrimus, mokslą ir inovacijas, kabineto vadovas Antonio Vicente paantrino, kad norėdama nelikti Kinijos užnugaryje Europa privalo investuoti į inovacijas ir žinias. A. Vicente pristatė naujas sąlygas verslui, keičiantis ES struktūrinių fondų lėšų finansinės paramos iniciatyvoms ir pabrėžė, kad valstybėms ir verslui būtina kelti sau ilgalaikius tikslus.

Konferencijoje vykusioje diskusijoje Lietuvos mokslo, verslo ir valdžios atstovai pritarė nekart konferencijos metu nuskambėjusiai minčiai, kad inovacijų proveržis sutelktas ne mokslo, verslo ar valdžios rankose, o gebėjime atrasti sėkmingą bendradarbiavimo modelį. Labai svarbus kryptingas, sutelktas ir bendras darbas, sisteminė veikla ir kūrybinis požiūris.

Francois Fluckiger pranešimą rasite čia.
Jekaterinos Rojakos pranešimą rasite čia.
Mika Lautana pranešimą rasite čia.
Dirk Torfs pranešimą rasite čia.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, lpk, Metų Ekonomikos Forumas, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2850],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, lpk, Met\u0173 Ekonomikos Forumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: