Lpk Logo Lt

LPK verslo misija Briuselyje: dėmesys Lietuvos ir Europos konkurencingumo stiprinimui

2019 02 06

Antradienį Belgijos sostinėje baigėsi pirmoji didžiausio pramonei skirto europinio renginio EU Industry Days 2019 diena. Su verslo misija Briuselyje viešinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) delegacija neturėjo daug progų atsikvėpti. Tačiau po susitikimų su Europos Komisijos Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Jean-Eric Paquet, Mobilumo ir transporto generalinio direktorato direktore Elisabeth Werner ir Energetikos generalinio direktorato atstovais bei kitais aukšto rango pareigūnais galima konstatuoti, kad diena buvo išties turininga.

Konferencijos EU Industry Days 2019 dalyvius atvyko pasveikinti Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude’as Junckeris. Konferencijoje skaitytuose pranešimuose daug dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) konkurencingumo stiprinimui. Akcentuota, kad norėdama išlikti konkurencinga globaliose pasaulio rinkose ES turi ryžtingai įveikti kylančius iššūkius: populistinių judėjimų augimą, kurio suaktyvėjimas ypač jaučiamas prieš Europos Parlamento rinkimus, painų „Brexit“ klausimą ir kt.

Po konferencijos LPK delegacija išvyko pas Europos Komisijos Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generalinį direktorių Jean-Eric Paquet, su kuriuo aptarė švietimo, inovacijų bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo situaciją ir perspektyvas Lietuvoje ir Europoje. Pagrindinis susitikimo metu keltas klausimas – kaip paspartinti novatoriškus sprendimus kuriančių laboratorijų atsivėrimą bei kaip paspartinti komercializavimą ir jo teikiamas galimybes.

J. E. Paquet pažymėjo, kad pats neseniai lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su Vilniaus Universiteto Mokslo Tarybos atstovais, lankėsi Gyvybės mokslų centre VU. Jis labai teigiamai atsiliepė apie Lietuvos mokslininkų vykdomus darbus, pasidžiaugė, kad universitetų turima infrastruktūra yra puiki ir atitinka šiandienos poreikius.

LPK prezidentas ir verslo misijos vadovas Robertas Dargis šio susitikimo metu pabrėžė ES biudžeto moksliniams tyrimams ir inovacijoms svarbą. R. Dargis akcentavo, kad svarbu didinti mokslo ir inovacijų finansavimą, tačiau taip pat būtina skatinti jų ryšį su gamyba Europoje.

„Reikia sutelkti dėmesį į projektus, kurie gali būti komerciškai sėkmingi, skatinti kurti pramonines technologijas, nes jos yra svarbiausios ES konkurencingumui. Taip pat labai svarbu vadinamųjų naujųjų narių dalyvavimas ES mokslinių tyrimų programose. Lietuva tikisi, kad parama naujoms valstybėms narėms bus padvigubinta, kad jos galėtų kuo geriau išnaudoti savo mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialą“, – pažymėjo LPK prezidentas.

Susitikime taip pat kalbėta apie veiksmingų švietimo ir mokymo sistemų, kurios padėtų pramonės įmonėms diegti naujoves ir konkuruoti tarptautinėje arenoje, svarbą.

Kalbant apie ES siekį stiprinti savo pozicijas inovacijų srityje, pažymėta, kad įmonėms reikia patrauklios verslo aplinkos, kad ES taptų patraukli vieta investicijoms ir naujovėms kurti, todėl labai svarbu stiprinti ES pramonės politiką, praktiškai užtikrinant, kad visos ES (vidaus ir išorės) politikos kryptys būtų nukreiptos į pramonės konkurencingumo didinimą.

Susitikime dalyvavęs LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičiaus pabrėžė, kad dabar turime situaciją, kai Lietuvos verslui yra daug paprasčiau įgyvendinti projektus su užsienio universitetais, kurie jau turi didesnę verslo-mokslo bendradarbiavimo patirtį. Todėl vietiniam verslo ir mokslo bendradarbiavimo procesui spartinti reikalingos paskatos.

Vėliau LPK delegacija susitiko su Mobilumo ir transporto generalinio direktorato direktore, atsakinga už sausumos transportą, Elisabeth Werner. Su ja buvo aptarti Lietuvos transporto įmonėms aktualūs mobilumo paketo ir kiti klausimai, kurių svarbą ir grėsmes  viso Lietuvos transporto sektoriaus tolimesnei veiklai akcentavo LPK narės „Linava“ atstovas Tomas Garuolis.

Pirmosios vizito dienos susitikimų darbotvarkę užbaigė susitikimas su Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato atstovais buvo aptarti klausimai dėl Baltijos elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos sistema projektų, kalbėta apie atsinaujinančios energetikos perspektyvas, domėtasi Europos Komisijos pozicija dėl vėjo energijos plėtros Baltijos jūroje. Taip pat aptarti Lietuvos gamintojams ir dirbantiems atsinaujinančios energetikos srityje aktualūs su Astravo atomine elektrine susiję kausimai.

LPK verslo misijos delegacija Briuselyje

LPK prezidentas R. Dargis ir LPK viceprezidentas V. Janulevičius su buvusia „BusinessEurope“ prezidente Emma Marcegaglia

Europos Komisijos pirmininko Jeanas Claude’as Junckeris pranešimas EU Industry Days 2019 konferencijoje

LPK delegacijos susitikimas su Europos Komisijos Tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Jean-Eric Paquet

LPK delegacijos susitikimas su Europos Komisijos Mobilumo ir transporto generalinio direktorato direktore Elisabeth Werner

EU Industry Days 2019 konferencija

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

ES konkurencingumo ataskaitai Europos pramonė kelia didel...

2024 01 12
Crystal Kwok Xuedfppihxg Unsplash
Archyvas, ES, inovacijos, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2773],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, inovacijos, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Verslo misijos, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: