Lpk Logo Lt

LPK vadovybė su Krašto apsaugos ministru aptarė aktyvesnio verslo įsitraukimo į krašto apsaugos plėtrą svarbą

2021 03 16

Antradienį nuotoliniame susitikime su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovybė aptarė verslo investicijų į karinės technikos aptarnavimą galimybes, žaliosios energetikos kariuomenėje svarbą ir kitus svarbius klausimus.

„Mes matome, kad pramonė yra labai lanksti, ypač tokie sektoriai, kaip metalo ir plastiko gaminiai, elektros gamyba ir tiekimas. Manome, kad ateityje, didėjant finansavimui krašto apsaugai, didžioji dalis darbų gali būti atliekami Lietuvoje, tokiu būdu kuriant pridėtinę vertę mūsų ekonomikai. Bet tam reikia pasiruošti ir specializuotis. Kasmet išleidžiame 400 mln. elektrai iš trečiųjų šalių, o šias lėšas galėtume investuoti į atsinaujinančius išteklius ir turėtume atsiperkančias investicijas Lietuvoje“, – susitikime sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Susitikimo metu aptartas karinės technikos aptarnavimo, remonto darbų poreikis, kurį galėtų atlikti ir Lietuvos įmonės. Pasak V. Janulevičiaus, mūsų bendrovės, kurios užsiima žemės ūkio technikos gamyba, mechanika, jos investavę ir atitinkamai modifikavę savo kompetencijas ir galimybes, kad atlieptų gkarinės technikos specifiką, galėtų padėti remonto darbuose.

Susitikime aptartas ir didesnis verslo bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimas, kuris padėtų užtikrinti ilgalaikių projektų įgyvendinimą, ir pabrėžta ilgalaikės partnerystės svarba. Atkreiptas dėmesys į  vis didėjančius žaliosios energetikos kariuomenėje poreikius, kuriuos patenkinti galėtų Lietuvos įmonės.

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, Krašto apsaugos ministerija, Pasiūlymai Vyriausybei, pramonė, Visos naujienos, Žalioji energetika"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2043],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Kra\u0161to apsaugos ministerija, Pasi\u016blymai Vyriausybei, pramon\u0117, Visos naujienos, \u017dalioji energetika","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: