Lpk Logo Lt

LPK sveikina Vyriausybės nutarimą dėl VIAP

2019 02 20
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina šiandien Vyriausybės patvirtintą nutarimą, kuriuo sukuriama galimybė elektros energijai imlioms įmonėms susigrąžinti dalį sumokėto mokesčio už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Elektros kaina energijai imlioms pramonės įmonėms Lietuvoje yra viena didžiausių regione, o tai neigiamai atsiliepia mūsų šalies investiciniam patrauklumui. 
.
LPK, konstruktyviai bendradarbiavusi su Energetikos ministerija ir jau ne vienerius metus kėlusi VIAP bei elektros kainų energijai imlioms įmonėms klausimą, džiaugiasi rezultatu, kad nuo šiol VIAP lengvata galės pasinaudoti ne vien įmonės, kurių elektros vartojimo intensyvumas siekia daugiau nei 20 procVIAP taikymo sritys apims tam tikras maisto, tekstilės, chemijos, medienos bei kitų pramonės sektorių šakas, išvardintas Europos Komisijos komunikato 2014–2020 m. Valstybės pagalbos aplinkos apsaugai ir energetikai gairėse, jei įmonė per metus suvartoja virš 1gwh elektros ir bent 30 proc. pajamų gauna iš nurodytų veiklų. Įmonė VIAP lengvata galės pasinaudoti, jei veikia atitinkamame sektoriuje, o elektros intensyvumo rodiklio vertinti nereikės. Tai sudaro sąlygas kur kas didesniam įmonių ratui pretenduoti į lengvatą.
.
Visgi dar lieka neišspręsta ilgametė problema – neužtikrinamas VIAP aiškumas, skaidrumas, VIAP dydžio ir nomenklatūros stabilumas bei lankstumas. VIAP nustatymo principai nėra aiškiai apibrėžti, o vartotojo ir gamintojo VIAP mokesčio dydis yra nepagrįstai ir neteisėtai didelis, kadangi poįstatyminiais aktais yra neteisėtai išplėstas VIAP paramą gaunančių subjektų ratas. VIAP už nuosavos gamybos elektros energiją apskritai neturėtų būti taikomas.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

„BusinessEurope“ tyrimas rodo būtinybę skubiai reformuoti...

2024 02 13
Nick Abrams Ftkfx3xzicc Unsplash

V. Janulevičius: Rekordinio akcizo istorijoje – šviesa tu...

2024 01 24
V. Janulevičius
Archyvas, konkurencingumas, lpk, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[2754],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, konkurencingumas, lpk, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: