Lpk Logo Lt

LPK sveikina siekį atverti Lietuvos gynybos pramonės potencialą

2024 03 12

(ELTA / A. Ufarto nuotr.)

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siekį spartinti gynybai skirtos produkcijos gamybą Lietuvoje ir palengvinti gynybos ir saugumo pramonėje veikiančių įmonių veiklos sąlygas.

Verslas pasirengęs kurti valstybės gynybai ir saugumui skirtą produkciją ir technologijas, teikti krašto apsaugos ir viešojo saugumo poreikius atitinkančių produktų ir technologijų techninę priežiūrą ir remontą, patarti, eksportuoti bei kitu būdu prisidėti prie valstybės gynybos stiprinimo, tačiau, kaip nekart yra pažymėję LPK atstovai – tam būtina aiški strategija, poreikiai ir tinkama aplinka, kurioje pramonė galėtų panaudoti savo potencialą.

„Mąstydami apie savo pasirengimą gintis, turime laikytis principo maksimaliai saugoti karių gyvybes, o tai reiškia, kad vienintelis kelias laimėti – tai mūsų TECHNOLOGINIS PRANAŠUMAS. Būtent šioje vietoje turime dėti maksimalias pastangas, kad technologinį pranašumą įgytume vystydami SAVO gynybos pramonę,“ – antradienį siūlomus pokyčius pristatančioje spaudos konferencijoje akcentavo LPK generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Tomas Garuolis.

LPK nuosekliai palaiko Lietuvos institucijų siekius integruojantis į Europos vertės grandinės, taip pat ir gynybos srityje. Kaip pažymėjo T. Garuolis, įgalindami savo pramonę taip pat trumpiname tiekimo grandines, turėti savo gamybos šaltinius Lietuvoje – labai svarbu. Čia atsiveria galimybės greičiau ir kokybiškiau suteikti įrangos remonto ir aptarnavimo paslaugas.

„Tiek tradicinė, tiek inovatyvioji pramonė gali vienodai reikšmingai prisidėti prie karinės ar dvigubos paskirties produktų ar komponentų gamybos – vieni užtikrindami novatoriškus sprendinius, kiti gamybos persiorientavimą ir apimtis bei logistiką, sisteminį-procesinė požiūrį į gamybą. Vystant vietinę gynybos pramonę Lietuva kartu turėtų siekti technologijų pranašumo prieš priešiškas valstybes, kad galėtume savo gynybines priemones gamintis ir tobulinti, taikyti naujausias inovacijas čia, Lietuvoje“, – sakė T. Garuolis.

 

 

Susijusios naujienos

LPK susistikime su Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės a...

2024 04 18
C7b31a38 5a10 47c1 8f12 9ddf5c0ca05f 1 105 C

Susitikime su Krašto apsaugos ministru LPK atstovai aptar...

2024 04 16
Nuotrauka K. Kavolelis 825x0 C Default

V. Janulevičius: Laiškas Lietuvos biurokratams

2024 03 26
Dsc 3767
Ekonomikos ir inovacijų ministerija, gynyba, gynybos pramonė, saugumas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4589],"category_name":"Naujienos","tag":"Ekonomikos ir inovacij\u0173 ministerija, gynyba, gynybos pramon\u0117, saugumas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="62">

Įrašykite paieškos frazę: