Lpk Logo Lt

LPK ragina Europos Komisiją šalinti kliūtis didinti konkurencingumą transporto, žemės ūkio ir prekybos sektoriuose

2015 09 24

Rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis susitikimuose su Europos Komisijos atstovais Briuselyje aptarė problematiką transporto, žemės ūkio ir prekybos sektoriuose bei Lietuvos lūkesčius šiose srityse.

Matejui Zakonjšekui, ES Transporto komisarės Violetos Bulc kabineto vadovui,  R. Dargis pristatė konkrečius LPK pasiūlymus dėl kelių transporto bendrosios rinkos vystymo. Pasak R. Dargio, gyvybingas, veiksmingai ir lanksčiai veikiantis kelių transporto sektorius daro milžinišką įtaką Europos pramonės šakų prekybos srautams, mobilumui ir konkurencingumui, todėl Europos Komisija turėtų skirti deramą dėmesį naujausioms nacionalinėms iniciatyvoms, darančioms neigiamą poveikį kelių transporto sektoriui ir laisvam prekių bei paslaugų judėjimui bendroje rinkoje. Reikšdamas susirūpinimą dėl Vokietijoje nustatyto reikalavimo taikyti minimalų atlyginimą tranzitu vyksiantiems, į šalį prekes pristatantiems ar paslaugas joje teikiantiems vežėjams, R.Dargis paragino Europos Komisiją siekti moratoriumo šiems reikalavimams, kol vyksta Komisijos tyrimas dėl jų atitikimo ES teisei.

„Tvirtai remiame Europos Komisijos pastangas šalinti pasikartojančias kliūtis laisvam judėjimui, investicijų ir inovacijų augimui ES, tačiau labai svarbu, kad vykdant plėtrą ES transporto sektoriuje būtų atsižvelgta ir į Lietuvos transporto sektoriaus ekonominių ir socialinių rodiklių vertinimą, taip pat į regionines ir tarptautines ekonomikos realijas, į teisinio tikrumo transporto ir pramonės įmonėms užtikrinimą bei maksimaliai sumažinta įmones slegianti administracinė našta,“ – susitikime su Matejumi Zakonjšeku sakė LPK prezidentas.

Tvirtai remiame Europos Komisijos pastangas šalinti pasikartojančias kliūtis laisvam judėjimui, investicijų ir inovacijų augimui ES, tačiau labai svarbu, kad vykdant plėtrą ES transporto sektoriuje būtų atsižvelgta ir į Lietuvos transporto sektoriaus ekonominių ir socialinių rodiklių vertinimą, taip pat į regionines ir tarptautines ekonomikos realijas, į teisinio tikrumo transporto ir pramonės įmonėms užtikrinimą bei maksimaliai sumažinta įmones slegianti administracinė našta.

ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Phil Hogan kabineto nariui Shane Sutherlandui R. Dargis pateikė LPK atliktą Lietuvos pieno produktų sektoriaus ekonominių, socialinių ir komercinių aspektų vertinimą, išsakė poziciją dėl konkrečių esamų ir naujų priemonių, galinčių prisidėti prie šio sektoriaus rinkos stabilizavimo. Susitikimo metu taip pat kalbėjo apie kiaulių gripo skirstymo į zonas taisykles ir jų poveikį Lietuvos mėsos produktų sektoriui.

„Europos Komisijos įsipareigojimas stabilizuoti rinkas, reaguojant į Rusijos Federacijos nustatytą embargą, kuris turi žalojantį poveikį Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriams, mums yra labai reikšmingas. Mes taip pat tvirtai remiame pastangas atverti naujas rinkas ES gamintojams trečiosiose šalyse, siekiant kuo labiau įvairinti eksporto kryptis,“ – kalbėjo R.Dargis.

Europos Komisijos įsipareigojimas stabilizuoti rinkas, reaguojant į Rusijos Federacijos nustatytą embargą, kuris turi žalojantį poveikį Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriams, mums yra labai reikšmingas. Mes taip pat tvirtai remiame pastangas atverti naujas rinkas ES gamintojams trečiosiose šalyse, siekiant kuo labiau įvairinti eksporto kryptis.

Su Jeanu-Lucu Demarty, Prekybos generalinio direktorato generaliniu direktoriumi,  LPK prezidentas aptarė rūpimus klausimus dėl dabartinės komercinės aplinkos tarp ES ir Kinijos, taip pat politiškai jautrias antidempingo bylas prieš Kinijos gamintojus ir Rinkos ekonomikos statuso šiai šaliai suteikimo perspektyvas, pateikė Lietuvos verslo interesų, susijusių su Transatlantinės prekybos ir investicijų partneryste (angl. Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) tarp JAV ir ES, vertinimą, pasidalino įžvalgomis apie Lietuvos prekybinius santykius su Rusija ir įvertino iššūkius bei galimybes, artėjant ES ir Ukrainos asociacijos susitarimų (angl. Association Agreement, AA), apimančių glaudaus bendradarbiavimo ir visapusiškos laisvosios prekybos susitarimus (angl. Deep and Comprehensive Free Trade Area), įgyvendinimo etapui.

„Mums labai svarbus Europos Komisijos įsipareigojimas sudaryti ir įgyvendinti dvišalius laisvosios prekybos susitarimus, leidžiančius pašalinti kliūtis ir užtikrinti patekimą į rinką, kovoti su protekcionizmu ir siekį taikyti tarptautinius įsipareigojimus mūsų prekybos partneriams. Visa tai ypač aktualu šiandienos įvykių JAV, Kinijoje, Rusijoje ir Rytų partnerystės šalyse kontekste,“ – sakė LPK atstovas.

Vizito metu R. Dargis taip pat dalyvavo Europos verslo konfederacijos „Business Europe“ renginiuose, susitiko su Europos Parlamento atstovais.

Susijusios naujienos

Susitikime su Kazachstano prekybos ir integracijos vicemi...

2024 02 29
Ca6a42e2 7869 49d2 B727 436598518174

V. Janulevičius: Palūkanų normų mažinimo miražas – labai ...

2024 02 28
Dsc 7922

Europos pramonės lyderiai įvardijo 10 skubių veiksmų ES k...

2024 02 27
Antwerpdeclarationinsidenews 1024x683
Archyvas, ES, Europos Komisija, konkurencingumas, Pranešimai žiniasklaidai, Prekyba, Transportas, Visos naujienos, Žemės ūkis"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4016],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ES, Europos Komisija, konkurencingumas, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Prekyba, Transportas, Visos naujienos, \u017dem\u0117s \u016bkis","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: