Lpk Logo Lt

LPK Prezidiumo posėdyje pristatytos naujos pagalbos priemonės pramonės transformacijai

2022 06 22

Birželio 22 d. įvyko nuotolinis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Prezidiumo posėdis. Jame LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pasidalino įžvalgomis po birželį įvykusio Lietuvos-Kazachstano verslo forumo, ragindamas LPK narius aktyviau išnaudoti šios rinkos teikiamas galimybes. Tai, pasak LPK prezidento, ypač aktualu dabartiniame geopolitiniame kontekste, įvykus Lietuvos-Kinijos ekonominių santykių transformacijai ir ieškant aternatyvų tiekimo maršrutams ir žaliavoms iš Kinijos.

Posėdyje dalyvavęs Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pristatė nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) priemones. Naujausios iš jų – paskolos pramoniniams tyrimams ir inovacijoms, siekiant sukurti inovatyvius produktus ir paslaugas, taip pat išplėstas garantijų mechanizmas ir kriterijai įmonėms, nukentėjusioms nuo karo, bei tiesioginės paskolos verslams, kurie susidurė su sunkumais dėl Kinijos veiksmų. Viceministras atkreipė dėmesį, kad pastaroji priemonė yra ne finansinis instrumentas, o pagalbos priemonė, todėl yra įsivertintas rizikingumo elementas. LPK prezidentas V. Janulevičius paragino įmones, dirbančias su Kinija (kurių LPK vienija apie šimtą), suskubti pasinaudoti šia rizikų diversifikavimui skirta priemone.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad visas INVEGA paketas yra didelis ir nuolat peržiūrimas, ieškant nišų, kur jį dar būtų galima plėsti, todėl ministerijai svarbu gauti grįžtamąjį ryšį.

V. Jurgutis glaustai aptarė ES fondų programą, kurioje Ekonomikos ir inovacijų ministerija turi du prioritetus – pažangesnė ir žalesnė Lietuva, – primindamas, kad numatomų kvietimų planą galima sekti https://2021.esinvesticijos.lt/

Posėdyje dalyvavęs Lietuvos inovacijų centro (LIC) Inovacijų  paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius pristatė LIC koordinuojamą konsorciumą, kuris tapo Europos skaitmeninių inovacijų centru (ESIC). LPK yra šio konsorciumo narė ir ženkliai prisidės pritraukdama regioninius savo narius, siekiant efektyvinti pramonės, agro-maisto ir energetikos sektorių skaitmeninę transformaciją. Planuojama, kad ESIC paslaugas pradės teikti jau š. m. rugsėjo mėn.

Taip pat posėdyje Ellex Valiūnas teisininkė Aušra Abraitytė pristatė Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) naudos gavėjų posistemį JANGIS. Pranešėja apžvelgė naudos gavėjų nustatymo principus bei informaciją apie juos kaupiančią sistemą, kuri nuo rugpjūčio mėn. turėtų leisti ne tik kaupti, bet ir gauti duomenis.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pavaduotojas Arūnas Siniauskas glaustai apžvelgė kainų perskaičiavimo pirkimo–pardavimo sutartyse taisykles ir galimybes. Jis paragino atvejus, kai galimai nepagrįstai yra vengiama peržiūrėti sutartis ir numatyti/keisti kainos perskaičiavimo sąlygas, siųsti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrų referentei Audronei    Janulaitytei  audrone.janulaityte@eimin.lt

Pristatymai:

Ellex Valiūnas teisininkės Aušros Abraitytės pranešimas

Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojo Arūno Siniausko pranešimas

Lietuvos inovacijų centro Inovacijų  paramos paslaugų departamento vadovo dr. Artūro Jakubavičiaus pranešimas

Ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio pranešimas

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, ESIC, lpk, LPK nariams aktualu, pramonė, Prezidiumas, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1656],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, ESIC, lpk, LPK nariams aktualu, pramon\u0117, Prezidiumas, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: