Lpk Logo Lt

LPK prezidentas su Europos Komisijos viceprezidentu V. Dombrovskiu aptarė Lietuvos ir Europos pramonės ateitį

2023 09 08

Rugsėjo 7 d. Vilniuje su oficialiu vizitu viešintis Europos Komisijos (EK) pirmininkės vykdomasis pavaduotojas  Valdis Dombrovskis susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Vidmantu Janulevičiumi ir kitais LPK atstovais.

LPK atstovai su V. Dombrovskiu aptarė labiausiai šalies pramonei ir verslui rūpimus klausimus, kurių sprendimas šiandien, pasak LPK prezidento, sąlygos Europos pramonės ateitį būsimus 10-20 metų. Susitikime aptarta tai, kaip EK vertina Europos pramonės padėtį, kokius iššūkius konkurencinėje kovoje su JAV ir Kinija prioritetizuoja, diskutuota, kokių sprendimų tai pareikalaus.

Taip pat atkreiptas dėmesys į sunkumus, su kuriais susiduria Baltijos šalių verslas siekdamas prieigos prie kapitalo – padėtis šiuo klausimu Lietuvoje yra bene blogiausia visoje ES. Aptarta, kaip šią problemą padėtų spręsti kapitalo rinkos plėtra Baltijos šalyse.

Susitikime kalbėta, kokios kritiškai svarbios ir neatidėliotinai reikalingos šiuo metu pramonės įmonėms yra europinės paskolinės lėšos – galimybė palankiomis sąlygomis skolintis investicijoms į pramonės žalinimą, inovatyvias bei skaitmenines technologijas, aukštos pridėtinės vertės produktų gamybą bei jų eksporto plėtrą, taip pat į elektros gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Pasak V. Janulevičiaus, ypatingo EK viceprezidento susidomėjimo ir palaikymo sulaukė Lietuvos pramonininkų konfederacijos iniciatyva – bendradarbiaujant su savivaldybėmis, skirtinguose Lietuvos regionuose išvystyti elektros iš atsinaujinančių išteklių pajėgumus – konsoliduotus saulės ir vėjo jėgainių parkus.

„Pristačiau, kokias galimybes pramonei ir bendruomenei regionuose atvertų toks investicinis projektas ir tokiu būdu įveiklintas 1 mlrd. Eur (paskolinės RRF lėšos investicinims projektams) + 1 mlrd. Eur (paramos savivaldybėms, siekiant mažinti energetinį skurdą). Tiek aš, tiek mano kolegos, tiek savivaldos atstovai, kuriems jau spėjau pristatyti šį projektą, labai tikime jo pridėtine verte: tai duotų išties reikšmingą postūmį dekarbonizuojant pramonę, mažinant energijos kaštus (ir priklausomybę nuo trečiųjų šalių), suteiktų pasveriamą naudą vietos bendruomenėms ir t.t. Todėl iš pradžių labai pozityviai nuteikė V. Dombrovskio dėmesys ir noras sužinoti daugiau apie šio projekto idėją ir planuojamą eigą, o vėliau – išreikštas aiškus palaikymas, kad judame teisinga linkme”, – pažymėjo LPK prezidentas.

(LPK ir Europos Komisijos nuotraukos)

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc
Archyvas, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1067],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="501">

Įrašykite paieškos frazę: