Lpk Logo Lt

LPK prezidentas Lietuvos-Lenkijos verslo forume pristatė skaitmeninės transformacijos galimybes bendradarbiavimo stiprinimui

2020 11 18

Lapkričio 18 d. Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos darbo vizito Lietuvoje metu Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK)  kartu su „Verslia Lietuva“, Lietuvos-Lenkijos prekybos rūmais ir Lenkijos pramonės konfederacija „Lewiatan” surengė Lietuvos-Lenkijos verslo forumą.

Forumą atidarė abiejų šalių prezidentai – Gitanas Nausėda ir  A. Duda, kurie pasveikino verslo forumo dalyvius, kad verslas net ir šiuo įtemptu periodu nenustoja stengtis ir ieškoti būdų, kaip stiprinti dvišales verslo partnerystes.

Sveikindamas forumo dalyvius LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pasidžiaugė ilgamete partneryste su seseriška verslo konfederacija Lenkijoje „Lewiatan”, su kuria LPK sieja ilgametės bendradarbiavimo tradicijos, kartu sprendžiami verslui aktualūs klausimai Europos Sąjungos lygmeniu ir „BusinessEurope“ formate.

„Šiandieniniame, pandemijos padarinius išgyvenančiame pasaulyje, kai skaitmeninė transformacija yra brėžiama kaip ES dešimtmečio prioritetas ir skiriamos milijardinės ES lėšos ekonomikos gaivinimui – Lietuva turi unikalų šansą patekti į uždarą Europos skaitmeninių inovacijų centrų ratą. Ir čia mums atsiveria didelės galimybės bendradrabiavimui kartu su Lenkijos partneriais. Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su partneriais yra įsteigusi Išmaniosios energetikos skaitmeninių inovacijų centro (Smart Energy DIH)”, – sakė V. Janulevičius, forume pristatydamas šio centro plėtros perspektyvas Baltijos jūros regione, pradedant nuo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, vėliau įtraukiant į tarpvalstybinį tinklą ir kitas Baltijos jūros regiono šalis.

Lenkija yra trečioji eksporto rinka Lietuvos eksportuotojams sudaranti 7,9 proc. Lietuvos eksporto (2,33 bln. Eur). Lietuvos ir Lenkijos verslai nemažai bendradarbiauja transporto, energetikos ir maisto pramonės srityse. Nuo 2010 m. pastebimas ryškus augimas saugumo pramonės, chemijos ir pramogų bei juvelyrikos srityse.

Lenkija 2019 m. buvo antra didžiausia importo rinka sudaranti 3,77 mlrd. Eur arba 11,9 proc. Lietuvos produktų importo. Daugiausiai iš Lenkijos importuota mašinų, automobilių pramonės, maisto, chemijos ir metalo pramonės produktų.

LPK analitikų duomenimis, Lietuva ir Lenkija turi galimybes ir toliau bendradarbiauti tradiciniuose pramonės sektoriuose, kaip mineralų/energetikos sektorius, maisto ir chemijos pramonės. O taip pat yra visos galimybes skatinti partnerystes tokiuose sektoriuose kaip ICT, gynybos pramonė (turime apie 40 įmonių kuriančių sprendimus ir paslaugas šiam sektoriui, turime stiprią mokslinę bazę, aktyvius institutus ir universitetus).

Forumo diskusijų tematika:

  • Energetika ir mobilumas
  • Gynybos technologijos ir inžinerinė pramonė
  • Informaciniai ryšiai ir technologijos

Renginio metu taip pat vyko nuotoliniai dvišaliai (B2B) susitikimai energetikos, transporto, startuolių, gynybos ir inžinerinės pramonės, IT ir ICT įmonėms.

 

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

Lietuvos reikalų tvarkymas Briuselyje: kaip geriau ginti ...

2024 04 17
Photo 2024 04 17 09 42 47

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk
Archyvas, BusinessEurope, Forumas, Lenkija, Lewiatan, lpk, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2213],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, Forumas, Lenkija, Lewiatan, lpk, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: