Lpk Logo Lt

LPK kreipėsi į Lietuvos Prezidentą dėl Lenkijos vežėjų protesto žalos Lietuvos įmonėms

2023 12 11

Lietuvos pramonininkų konfederacija, atsižvelgdama į žalą, kurią Lietuvos įmonės patiria dėl Lenkijos vežėjų protesto Ukrainos pasienyje, bei tai, kad daugiašalės Lenkijos, Ukrainos ir ES derybos dėl problemos sprendimo teigiamų rezultatų nedavė, išsiuntė kreipimąsi prezidentui Gitanui Nausėdai. Kreipimesi prašoma, kad Prezidentas aptartų šią problemą su Lenkijos Ministru Pirmininku dvišaliame susitikime artėjančioje Europos Vadovų Taryboje gruodžio 14-15 dienomis ir prisidėtų prie kuo greitesnio problemos sprendimo.

Nuo lapkričio 6 d. Lenkijos vilkikų vairuotojams blokuojant prieigą prie trijų pagrindinių sienos perėjimo punktų tarp Lenkijos ir Ukrainos, vilkikų eilės pasienyje nusidriekė dešimtis kilometrų, keli tūkstančiai sunkvežimių laukia, kada galės įvažiuoti į Ukrainą. Dėl vykstančio streiko ir pravažiavimo punktų blokados į Ukrainą negali įvažiuoti ir Lietuvos kelių vežėjai. Be to žalą patirią ir Lietuvos pramonės ir paslaugų įmonės, vykdančios prekybą su Ukraina.

Lietuvos pramonininkų konfederacijai atliko prekiaujančių su Ukraina Lietuvos pramonės ar pervežimo bei logistikos paslaugas teikiančių įmonių apklausą ir įmonių išsakytą problematiką bei sprendimų siūlymus pristatė Prezidentūrai.

Susijusios naujienos

Rukloje pristatytas Kijeve gaminamas visureigis SHERP: si...

2024 02 07
Sherpukas Dar

Išplėstiniame Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos posėdyje a...

2023 12 15
Img 0828

LPK jungiasi prie iniciatyvos Ukrainos verslo plėtrai ir ...

2023 12 06
Lt Ua Mou (1)
Ukraina, Vežėjai"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"lang":"lt","post__not_in":[4328],"category_name":"Naujienos","tag":"Ukraina, Ve\u017e\u0117jai","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="16">

Įrašykite paieškos frazę: