Lpk Logo Lt

LPK komiteto pirmininkė – tarp kandidatų į 2022 m. Europos inovacijų ir technologijų instituto apdovanojimus

2022 07 04

Tarp pačių perspektyviausių verslininkų ir novatorių Europoje – Lietuvos pramonininkų konfederacijos Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.  Ji pateko į Europos inovacijų ir technologijų instituto paskelbto 27 nominantų sąrašą ir varžysis Moterų lyderystės kategorijoje (angl. EIT Women Leadership Award). 

„Moterys vis dar sudaro mažumą mitais apipintame ir labai vyriškame žemės ūkio ir maisto sektoriuje. Vis dėlto, vykstanti agromaisto sektoriaus transformacija keičia nusistovėjusias normas ir prie to stipriai prisideda Europos technologijų instituto maisto bendruomenės iniciatyva „EIT Food“, kuri mane vienintelę iš šios bendruomenės nominavo tapti metų EIT moterimi. Šios prestižiškiausios Europos iniciatyvos agromaisto sektoriuje sprendimas yra didelis įvertinimas visai Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus ekosistemai, jos inovatyvumui, potencialui ir mūsų šalies sektoriaus veikėjų rodomai lyderystei siekiant tvarumo ir pažangos tikslų. Mūsų vykdomos veiklos ir iniciatyvos būtų beprasmės, jei jų teikiamomis galimybėmis nenorėtų naudotis Lietuvos ūkininkės ir ūkininkai bei kiti sektoriaus veikėjai. Šiandien Lietuvoje vykdoma „EIT Food“ EWA programa yra puikus pavyzdys, kad moterys Lietuvoje drąsiai imasi lyderystės ir kuria inovatyvias technologijas, tampančias neatsiejama agromaisto sektoriaus kokybinio šuolio priežastimi ir šiuos mūsų pasiekimus mato visa Europa”, – teigė pirmoji moteris Lietuvos istorijoje nominuota tapti EIT metų moterimi K. Šermukšnytė-Alešiūnienė.

K. Šermukšnytė-Alešiūnienė yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė, taip pat skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė. Šis skaitmeninių inovacijų centras buria pagrindinius Lietuvos mokslinių tyrimų, verslo ir viešojo sektoriaus suinteresuotus subjektus siekti skaitmeninės transformacijos žemės ūkio, maisto ir susijusiuose sektoriuose. K. Šermukšnytė-Alešiūnienė skatina moteris žemės ūkio maisto produktų sektoriuje kurti regionines ekosistemas, keičiančias žemės ūkio ir maisto produktų pramonę, kurioje dominuoja vyrai. Ji yra nuolat kviečiama dalyvauti aukščiausio lygio konferencijose ir tarptautinėse darbo grupėse agromaisto sektoriaus tema.

Daugiau informacijos – EIT pranešime.

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras ...

2023 12 14
Vakaras Renginys (111 Of 139)

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36
Archyvas, EIT, LPK narių naujienos, moterų lyderystė, nominacija, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1644],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, EIT, LPK nari\u0173 naujienos, moter\u0173 lyderyst\u0117, nominacija, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: