Lpk Logo Lt

LPK eksporto komiteto posėdis: raginimas nepraleisti progos Baltarusijos stojimo į PPO procese ir naujos eksporto į Japoniją galimybės

2019 03 19

 

Kovo 18 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) įvyko LPK eksporto ir užsienio ryšių komiteto posėdis. Jame atstovai iš Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM), Lietuvos ambasados Baltarusijoje ir Japonijos ambasados Lietuvoje pristatė ir kartu su LPK atstovais aptarė šiuo metu pramonei ir verslui aktualius klausimus:

 • Baltarusijos stojimas į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO): Status Quo. Lietuvos verslo lūkesčiai.
 • 15-ojo Lietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumo organizavimo klausimai.
 • ES-Japonijos laisvosios prekybos susitarimas: naujos galimybės eksportuotojams.

Baltarusijos stojimas į PPO

 

Lietuvos verslui dabar yra puikus laikas pasinaudoti situacija ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, ambasadai Minske, komercijos atašė teikti savo pastabas dėl verslo problematikos Baltarusijoje, jos stojimo į PPO laikotarpiu.

Pasak LR Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo departamento direktorės Linos Viltrakienės, šiuo metu pats laikas išnaudoti Baltarusijos stojimo į PPO laiką ir kitoms su prekybos politika susijusioms aktualijoms spręsti.

Stojimo į PPO derybose galima derėtis dėl visų tarptautinės prekybos klausimų (prekyba prekėmis, paslaugomis, įskaitant investicinį režimą ar privatizavimą, intelektinės nuosavybės apsaugą).

Pavyzdinis klausimų/problemų sąrašas:

 • Muitinės procedūros ir rinkliavų dydžiai
 • Neaiškus importo/eksporto licencijavimas ir panašūs draudimai
 • Diskriminaciniai ar per dideli reikalavimai prekėms
 • Sudėtingos/diskriminacinės paslaugų teikimo ar investavimo sąlygos
 • Bloga intelektinės nuosavybės apsauga ar ilgos, sudėtingos procedūros

Daugiau informacijos URM pristatyme.

Pasak J. E. Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje Andriaus Puloko, stojimas į PPO paliečia visas gyvenimo sritis – tiek verslą, tiek visuomenę. Baltarusijoje laukiama nemažai reformų.

„Turime išnaudoti stojimo procesą – turime šansą į Europos Komisijos lūpas sudėti savo skaudulius ir lūkesčius. Mūsų šalies verslas aktyvus, bet ne visi žino, kad per šį stojimo procesą gali prisidėti prie problemų sprendimo – „padėti“ jas ant stalo visai kitame formate Briuselyje“, – sakė A. Pulokas.

Vėliau posėdyje Lietuvos komercijos atašė Baltarusijoje Julijus Glebovas pristatė svarbiausias dvišalės Lietuvos ir Baltarusijos prekybos aktualijas. (Pristatymas)

ES-Japonijos laisvosios prekybos sutartis

LPK eksporto ir užsienio ryšių komiteto posėdyje taip pat aptarta ES-Japonijos laisvosios prekybos sutartis. Jos prekybos erdvė apima virš 600 milijonų gyventojų ir trečdalį pasaulio BVP.

Nuo š. m. vasario 1 d. Japonija jau panaikino 91 proc. ES eksportui taikomų muitų, o pasibaigus pereinamajam laikotarpiui – bus panaikinta 99 proc. muitų, pilnai liberalizuotos visos pramoninės prekės.

Susitarimo nauda ES:

 • BVP padidėjimas – 33 mlrd. €.
 • Eksporto į Japoniją augimas – 13 mlrd. €.
 • ES eksportuotojų sutaupymas ~ 1 mlrd. € muitų per metus.

ES-Japonijos laisvosios prekybos sutartis, dėl muitų panaikinimo arba žymaus sumažinimo, Lietuvai leist sutaupyti beveik 1 mln. eurų.

Daugiau informacijos apie ES-Japonijos sutartį ir galimybes Lietuvos verslui, ypač dėl viešųjų pirkimų rinkos atvėrimo Japonijoje, rasite URM pristatyme.

Japonijos ambasados Lietuvoje antrojo sekretoriaus p. Hiroya Inoue pristatymas verslui.

 

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Tarptautinėje konferencijoje Vilniuje diskutuota apie efe...

2024 05 07
Img 1023

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena
Archyvas, Baltarusija, ekonomika, Eksportas, ES, Japonija, LPK nariams aktualu, pramonė, Pranešimai žiniasklaidai, Verslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[2728],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Baltarusija, ekonomika, Eksportas, ES, Japonija, LPK nariams aktualu, pramon\u0117, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Verslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="508">

Įrašykite paieškos frazę: