Lpk Logo Lt

Susitikime su Krašto apsaugos ministru LPK atstovai aptarė numatomus teisinės bazės pokyčius

2024 04 16

Srž. Sp. K. Kavolėlis/ KAM nuotrauka

Balandžio 15 d. šalies pramonės asociacijų susitikime su krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu dalyvavo Lietuvos pramonininių konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius ir l. e. p. generalinis direktorius Tomas Garuolis. Susitikime aptartos gynybos pramonės plėtros perspektyvos bei krašto apsaugos sistemos poreikiai.

Ministras pristatė, kokie pokyčiai numatomi įstatyminėje bazėje ir kaip siekiama, kad gynybos ir saugumo pramonė turėtų kuo mažiau kliūčių gaminti karinę įrangą ir amuniciją tiek taikos, tiek krizių sąlygomis. Aptarta, kokie teisinės aplinkos pokyčiai tam reikalingi.

„Lietuvos pramonės asociacijos yra bendruomenės dalis, todėl turime ieškoti būdų, kaip rasti bendrų sąlyčio taškų, kad visiems bendradarbiavimas būtų naudingas ir atitiktų tiek jūsų, tiek valstybės poreikius. Nacionalinė gynybos pramonė yra neatsiejamas šalies saugumo ir gynybos elementas, todėl labai svarbu stiprinti krašto apsaugos sistemos institucijų ir šalies gynybos pramonės sąveiką, kurti inovatyvius ir Lietuvos specifiniams poreikiams pritaikytus produktus“, – susitikime kalbėjo ministras.

LR Seimas praeitą savaitę priėmė gynybos pramonės įmonėms aktualius viešųjų pirkimų pakeitimus: dronų gamintojai galės įsigyti bei testavimui naudoti ar kitoms šalims perduoti dronus, kuriuose naudojami komponentai iš trečiųjų šalių tiekėjų. Priimtais pakeitimais nustatytos metus galiosiančios išimtys taikomiems apribojimams.

Taip pat Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkurencingumą. Įstatymas keliauja į Seimą: tikimasi, kad naujas teisinis reguliavimas bus priimtas ir įsigalios dar šių metų liepos 1 dieną.

Pramonės atstovai savo ruožtu minėjo, jų nuomone, svarbiausią dalyką – teisinės bazės pokyčius. Užsiminė apie poreikį steigti kompetencijų centrą, kuris sujungtų pramonės įmones bei ilgalaikę strategiją, kuri užtikrintų, kad pramonės atstovai žinotų, ko ilgalaikėje perspektyvoje reikės valstybei. Užsiminta ir apie komunikacijos bei atsparumo didinimo svarbą, siekiant neatbaidyti potencialių investuotojų.

Lietuvos pramonės asociacijų atstovams taip pat buvo pristatyta, kokia kryptimi yra vystomi Lietuvos kariuomenės pajėgumai, kokios technologijos yra reikalingos, kokie yra trumpalaikiai ir ilgalaikiai pajėgumų vystymo planai.

—–

Žiniai: Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su advokatų kontora „Ellex Valiunas“ kviečia į nuotolinį LPK nariams skirtą seminarą „Gynybos pramonė Lietuvoje: ko tikėtis krašto gynybą stiprinti nusprendusioms įmonėms?“.

Laikas: balandžio 23 d. (antradienį), 10.00-12.00 val.

Nuoroda registracijaihttps://forms.office.com/e/NjABJ2x2gs  (Seminaras vyks MS Teams platformoje. Prisijungimo prie seminaro nuorodą gausite registracijos formoje nurodytu el. pašto adresu).

 

Susijusios naujienos

E. Stonkutė: Keli regionai jau pakeliui į vystymosi spąst...

2024 05 14
Eglė Stonkutė

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

50 tūkst. iniciatyvą „4 procentai“ palaikančių gyventojų ...

2024 04 29
4 Proc. Gynybai
gynyba, gynybos pramonė, KAM, krašto apsauga, Laurynas Kasčiūnas, saugumas"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[4697],"category_name":"Naujienos","tag":"gynyba, gynybos pramon\u0117, KAM, kra\u0161to apsauga, Laurynas Kas\u010di\u016bnas, saugumas","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="64">

Įrašykite paieškos frazę: