Lpk Logo Lt

Lietuvos verslui ir visuomenei – „Google“ mokymai apie skaitmeninę erdvę ir interneto naudojimą

2016 05 24

Apie technologijų teikiamas galimybes paspartinti verslo augimą kalbėjo Google Lithuania atstovai, šiandien, gegužės 24 d., Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) nariams pristatę skaitmeninių įgūdžių mokymo projektą „Google augimo variklis“. Šioje nemokamoje mokymosi platformoje galima įgyti darbo rinkoje vis paklausesnių įgūdžių, susijusių su internetu ir technologijomis. Projektas startavo pernai, o Lietuvoje yra prieinamas nuo šių metų.

Kaip rodo atlikti tyrimai, 37 proc. ES darbuotojų ir beveik kas antro Lietuvos gyventojo skaitmeniniai įgūdžiai yra nepakankami. Darbo rinkoje sparčiai auga naujų daugiadalykių ir skaitmeninių įgūdžių, tokių kaip kombinuotų duomenų analizės ir verslo arba inžinerijos įgūdžių, poreikis. Nepaisant to, skaitmeninių įgūdžių turinčių darbuotojų paklausos ir pasiūlos atotrūkis Europoje didėja.

„Mūsų tikslas, kad kuo daugiau žmonių atrastų interneto privalumus. Yra labai aiški žinia, ateinanti iš Europos Komisijos, kuri labai aiškiai įvardina, kad vienas iš prioritetų yra tai, jog mes nesame konkurencingi, nes nesugebami įsisavinti naujų technologijų. Šiandien technologijų naudojimas yra viena iš probleminių sričių. Bėgant laikui tikimės į šią mokymų platformą dėti daugiau turinio, eiti kartu su laikmečiu, atnaujinti informaciją“, – pristatydamas „Google augimo variklį“ sakė „Google Lietuva“ vadovas Vytautas Kubilius.

Šiandien technologijų naudojimas yra viena iš probleminių sričių. Bėgant laikui tikimės į šią mokymų platformą dėti daugiau turinio, eiti kartu su laikmečiu, atnaujinti informaciją.

LPK viceprezidentas dr. Dalius Misiūnas atkreipė dėmesį, kad kartais atrodo, jog pramonei svarbiausia gamyba, inžinerija, tačiau skaitmeninė bazė šiandien yra tapusi neatskiriama to dalis: „Pavyzdžiui, jau galime atsisiųsti programėlę ir atsispausdinti trimatį lėktuvo variklį. Visas pasaulis, žmonės ir technologijos keičiasi, todėl norint, kad verslas augtų, jis turi keistis greičiau nei kiti. Jei eisime po kažko, matyt, negalėsime laimėti. Todėl šis „Google“ projektas yra kaip niekada aktualus ir savalaikis, o jo didžiausia pridėtinė vertė yra ta, kad sudaro sąlygas savarankiškai tobulinti savo žinias“.

Jei eisime po kažko, matyt, negalėsime laimėti. Todėl šis „Google“ projektas yra kaip niekada aktualus ir savalaikis, o jo didžiausia pridėtinė vertė yra ta, kad sudaro sąlygas savarankiškai tobulinti savo žinias.

Darbo rinkoje jau ne pirmus metus pastebimos tendencijos, kad dėl automatizavimo, robotikos ir pažangiųjų sistemų pažangos vis labiau keičiasi darbo pobūdis: kinta ne tik monotoniškos užduotys, bet ir sudėtingos administracijos, teisės ar priežiūros pareigybių užduotys. Darbui skaitmeninėje ekonomikoje reikės ir naujų įgūdžių bei gebėjimų, daugiau kūrybiškumo, gebėjimo komunikuoti ir prisitaikyti. Tam reikės masiškai kelti visų lygių darbuotojų kvalifikaciją.

Evaldas Germanas, susisiekimo ministro vyriausiasis patarėjas, sakė, kad Susisiekimo ministerija labai teigiamai vertina tokią „Google“ iniciatyvą, kuri prisideda prie technologinių įgūdžių ugdymo. Pasak jo, būtina dėti daugiau pastangų, siekiant kad Lietuva taptų skaitmeninės rinkos lyderė.

Neseniai paskelbtose Europos Komisijos rekomendacijose Lietuvai pažymima, kad šalyje yra neišnaudotų galimybių, visų pirma, susijusių su darbo jėga ir moksliniais tyrimais bei inovacijomis. Nors bendra verslo aplinka yra patikima ir išsilavinimo lygis yra aukštas, turimi gebėjimai ne visuomet atitinka darbdavių reikalavimus. Siūloma daugiau investuoti į žmogiškąjį kapitalą ir spręsti kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemas: didinti švietimo sistemos atitiktį darbo rinkos poreikiams, gerinti mokymo kokybę ir taikyti aktyvesnę darbo rinkos politiką bei skatinti suaugusiųjų mokymąsi.

„Google augimo variklio“ mokymų programą sudaro 89 nemokamos pamokos skirtos padėti lavinti skaitmeninės rinkodaros įgūdžius visiems – nuo studentų iki verslininkų. Pabaigus mokymus išduodami mokymų baigimą patvirtinantys pažymėjimai.

Daugiau informacijos:

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Diskusijoje dėl MMA ir vėl alergi...

2024 06 19
Saad Chaudhry Ynm4kstg78i Unsplash

Vidmantas Janulevičius. ECB ir palūkanos: kai vietoje šal...

2024 06 07
Dsc 3767

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk
Archyvas, Darbo rinka, konkurencingumas, Švietimas ir mokslas, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3714],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, Darbo rinka, konkurencingumas, \u0160vietimas ir mokslas, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: