Lpk Logo Lt

Lietuvos pramonininkų konfederacijos delegacija Briuselyje aptars šalies ir Europos pramonės perspektyvas, konkurencingumą globalioje rinkoje

2018 02 27

Lietuvos pramonės ir verslo vadovų delegacija, kuriai vadovauja R. Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, vasario 27 – kovo 1 d. Briuselyje susitinka su aukštais Europos Komisijos ir Europos Parlamento pareigūnais, Lietuvos diplomatais ir įvairias europinio reguliavimo sritis kuruojančiais ekspertais, kitų šalių narių verslo ir pramonės asocijuotų struktūrų vadovais, verslo kompanijų vadovais.

Lietuvos verslo vizitas Briuselyje pradedamas susitikimais su Europos Komisijos generalinių direktoratų vadovais ir pareigūnais.  Su Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVI generalinio direktorato DG GROW generalinės direktorės pavaduotoju Antti Peltomaki bus aptartos Europos pramonės raidos perspektyvos, siekiant užtikrinti Lietuvos ir kitų šalių pramonės konkurencingumą globalioje rinkoje.

Lietuvos transporto sektoriaus problemos, Mobilumo paketo iššūkiai ir galimi sprendimai, kurie kurtų vertę visai ES, bus aptarti su Užimtumo, socialinių reikalų, įgūdžių ir darbo jėgos judumo komisarės M.Thyssen kabineto vadove Inge Bernaerts bei Europos Komisijos Transporto generalinio direktorato DG MOVE generalinio direktoriaus pavaduotoju Matthew Baldwin.

Visai ES aktualūs BREXIT reikalai bus diskutuojami ir Lietuvos verslo įžvalgos bus pateiktos Europos Komisijos Brexit derybų darbo grupės atstovams Fabrizio Sacchetti ir Francois Arbault.

Lietuvai yra itin aktualūs mokslo ir verslo bendradarbiavimo proveržis, inovacijų skatinimo ir intensyvaus diegimo klausimai, kurie bus diskutuojami su Tyrimų, mokslo ir inovacijų komisaro C.Moedas kabineto vadovu Antonio Vicente bei Prekybos generalinio direktorato DG TRADE direktoriumi Leopoldo Rubinacci.

Kaip pažymėjo LPK prezidentas R. Dargis, „šis vizitas yra labai svarbus, nes verslo asociacijų, lyderiaujančių Lietuvos kompanijų vadovai turės galimybę betarpiškai su generalinių direktoratų vadovais ir ekspertais aptarti Lietuvai ir visai Europos ekonomikai aktualius dalykus, pateikti savo įžvalgas. Europos Komisijos pristatyta „Nauja Pramonės Politikos“ strategija eina teisingomis kryptimis: kibernetinis saugumas, žiedinė ekonomika, skaitmenizacija, inovacijos ir prekyba. Tačiau Europai būtina siekti progreso gerinant verslo aplinką pramonės ir paslaugų įmonėms, pradedant saugikliais nuo protekcionistinių atskirų šalių ambicijų, mažinti administravimo naštą, ypač SVV, užtikrinti paprastą ir lankstų darbo rinkos reguliavimą, priderinti švietimo strategiją prie darbo rinkos poreikių, didinti ES ir nacionalines investicijas į technologijas ir inovacijas. Briuselyje kalbėsime tai, ką nuosekliai kartojame nacionaliniu lygmeniu. Neabejoju, kad sutelktos verslo ir pramonės visoje ES pastangos duos rezultatų“.

Vizito programoje kovo 1 diena bus skirta ES verslą jungiančios asociacijos BusinessEurope Day forumui, kuriame bus diskutuojama ES pramonės ir vidaus rinkos ateities, verslo ir visuomenės santykių, tarptautinės prekybos problemų, technologinės pažangos ir skaitmeninimo iššūkių įmonėms ir visuomenei, BREXIT ir kitais aktualiais klausimais. Diskusijose dalyvaus Europos Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos viceprezidentas Jyrki Katainen, ES vyriausias derybininkas dėl BREXIT Michel Barnier, Europos Komisijos komisarai, Europos Parlamento nariai, europinių ir nacionalinių konfederacijų prezidentai, įmonių ir tarptautinių korporacijų vadovai ir kt.

BusinessEurope – didžiausia ir įtakingiausia Europos pramonės bei verslo organizacija. Jai priklauso 34 šalių pramonės ir verslo konfederacijos, vienijančios daugiau kaip 20 milijonų įmonių, bei 69 tarptautinės korporacijos. Lietuvos pramonininkų konfederacija yra aktyvi BusinessEurope narė nuo 1998 metų.

Susijusios naujienos

Šiaurės–Baltijos šalių verslo konfederacijų susitikimo me...

2024 06 13
Img 8869

Lietuvos reikalų tvarkymas Briuselyje: kaip geriau ginti ...

2024 04 17
Photo 2024 04 17 09 42 47

Reformų Barometras 2024: pesimistinis Europos konkurencin...

2024 03 20
Reform Barometer Cover Page Lpk
Archyvas, BusinessEurope, EU Commission, EU Parliament, LPK narių naujienos, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3080],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BusinessEurope, EU Commission, EU Parliament, LPK nari\u0173 naujienos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="502">

Įrašykite paieškos frazę: